• 097 439-6335 Київ
  • Київ, вул. Автопаркова, 7 (М. Бориспільська)

  Слава Україні! Героям слава! Ми сильні разом! 

₴₴₴ Ціни вказані з ПДВ станом на 23 квіітня 2024 року довідково та можуть бути змінені. >>> Продаємо продукцію гуртовими партіями за безготівковий розрахунок. Мінімальна сума замовлення повинна становити не менше всього 500 ₴ >>> Для кінцевого -  споживача з наявності або з поставкою "на замовлення" тільки якщо для нього буде зручно >>>Чекаємо оновлення ціни на кабель LAPP на травень 2024 року>>>з 01.05.2024 вступає в силу новий Тариф на продукцію Філіпс в Україні

26/10/2015
автор: ELMAR.COM.UA Будь-яке копіювання без посилання на сайт заборонено! Serg Kaidch

Ультрафіолетове випромінювання супроводжує нас всюди. Це те-саме невидиме вплив сонця, яке надає нашій шкірі загар. Крім усього іншого, саме ці промені здатні викликати необоротне зміна в структурі ДНК і поступово привести до вимирання клітин і мікроорганізмів. Завдяки цьому ультрафіолетове випромінювання володіє і знезаражувальними властивостями.

 

26 жовтня 2015 року

Типи ультрафіолетового випромінювання

Згідно стандарту ISO (ISO-DIS-21348) ультрафіолетовий спектр може бути поділений на кілька підгруп:

  1. Ближній (довгохвильовій ультрафіолет «А») з довжиною хвилі 400-315нм
  2. Середній (середньохвильової ультрафіолет «В») з довжиною хвилі 315-280нм
  3. Дальній (короткохвильової ультрафіолет «С») з довжиною хвилі 280-100нм

Так само присутній ще один тип випромінювання

  1. Екстремальний (вакуумний) з довжиною хвилі 100-10нм.

 

Далекий і Екстремальний діапазон часто називають «вакуумний ультрафіолет» у вигляді того що він дуже добре поглинається атмосферою Землі.

Як з'ясувалося, не все ультрафіолетове (УФ) випромінювання однаково допомагає боротися з бактеріями. Найефективнішим є ділянка випромінювання 200 - 300 нм.

Залежність відносної ефективності бактерицидної ефекту від довжини хвилі УФ-випромінювання.

 

Як видно, пік ефективності припадати на 255нм.

Однак різні мікроорганізми сприймають УФ-випромінювання з різною чутливістю. Найбільш сприйнятливі - віруси і бактерії у вегетативній формі (коки і палички), менш чутливі найпростіші мікроорганізми начебто грибів, найбільшою стійкістю до УФ-випромінювання мають спори бактерій і грибкові спори.

 

Вплив на людину

Як і все живе, людина теж схильний до впливу ультрафіолету. Невелику дозу ультрафіолету ми отримуємо щодня, просто виходячи на вулицю. У сонячному світлі міститься той самий природний ультрафіолет, який викликає загар. Саме на цьому принципі працює більшість соляріїв.

Перевищення дози ультрафіолету, яку може прийняти наш організм, викликає сонячні опіки на шкірі. В гіршому випадку ультрафіолет починає впливати на структуру ДНК клітин і викликати мутації. Цей ефект названий «ультрафіолетовий мутагенез», освіта мутацій може призвести в свою чергу до раку шкіри (меланоми).

Людське око не сприймає і не бачить ультрафіолет, але все так само піддається його впливу. Тривалий вплив здатне викликати опік рогівки. Саме це відбувається, якщо довго дивитися на «зварювання». При електричному контакті виділяється дуже багато ультрафіолетового випромінювання на різних довжинах хвиль.

Цікавий факт – перші імпланти штучного кришталика дозволяли власникам бачити ультрафіолет. Сучасні зразки штучних кришталиків не пропускають ультрафіолет.

Для захисту очей, як самого чутливого органу, існує ряд захисних засобів.

  1. Спеціальні захисні окуляри з полікарбонату, як правило, такі окуляри затримують до 100% УФ-випромінювання. Такі окуляри застосовуються при роботі з електрозварюванням або в соляріях.
  2. Контактні лінзи. Практично всі сучасні контактні лінзи володіють захистом від УФ-випромінювання. Однак для більшої впевненості варто звернути увагу на маркування або уточнити у продавця.
  3. Спеціальні фільтри, які можуть бути як твердими, так і рідкими або навіть газоподібні.
  • Звичайне скло не пропускає УФ з довжиною хвилі менше 320нм.
  • Кварц не пропускає УФ і нижче 214нм.
  • Флюорит непрозорий для довжин хвиль коротше 120нм.
  • Для більш низьких довжин хвиль немає відповідного матеріалу, і використовують відбивну оптику з системою дзеркал. Однак в атмосфері землі УФ з довжиною хвилі нижче 180 поглинається повітрям, і можна вважати, що саме повітря не прозорий для довжин хвиль нижче 100 нм.

 

 

Інтернет-магазин ELMAR компанії Світлотехніка є офіційним партнером OSRAM в Україні. Ми пропонуємо з наявності на складі широкий асортимент джерел світла виробництва цього всесвітньо відомого бренду і світильники. Ціни на нашому сайті заявлені роздрібні урахуванням ПДВ. Для оптових покупців пропонуються знижки. Можлива доставка по Києву. У міста України ми відправляємо спеціальною службою доставки Нова пошта.

 

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення