• 097 439-6335 Київ
  • Київ, вул. Автопаркова, 7 (М. Бориспільська)

  Слава Україні! Героям слава! Ми сильні разом! 

₴₴₴ Ціни вказані з ПДВ станом на 23 квіітня 2024 року довідково та можуть бути змінені. >>> Продаємо продукцію гуртовими партіями за безготівковий розрахунок. Мінімальна сума замовлення повинна становити не менше всього 500 ₴ >>> Для кінцевого -  споживача з наявності або з поставкою "на замовлення" тільки якщо для нього буде зручно >>>Чекаємо оновлення ціни на кабель LAPP на травень 2024 року>>>з 01.05.2024 вступає в силу новий Тариф на продукцію Філіпс в Україні

07/04/2017
автор: ELMAR.COM.UA Будь-яке копіювання без посилання на сайт заборонено! Serg Kaidch

Нові технічні можливості часто приходять з непередбаченими проблемами. Біле LED освітлення часто має набагато більш високі рівні потенційно шкідливого синього світла. У 2010 році IDA опублікувала статтю "Видимість, екологічних та астрономічних питань, пов'язаних з Синьо - насиченням білого зовнішнього освітлення" з докладним описом небезпек синьо-багатих джерел білого світла "Visibility, Environmental, and Astronomical Issues Associated with Blue-Rich White Outdoor Lighting". У наступні роки наукові дані зміцнюються навколо своїх висновків.

Обіцянка більш дешевого світлодіодного зовнішнього освітлення за рахунок зниження споживання електроенергії і заощадити на обслуговуванні переоснащення має бути зважено проти інших факторів, таких як контент, синій світло світлодіодів. Синій-багаті джерела є найбільш ефективними світлодіодами в плані перетворення електроенергії в світ, і тому вони мають найнижчу вартість електроенергії для виробництва заданої кількості світла, порівняно з "тепліше", менш ефективними білими світлодіодними лампами. Всі зусилля повинні бути зроблені, щоб зменшити або усунути шкідливий вплив синього світла після настання темряви.

 

"Купаємося" в світлі Синім

Вплив синього світла в нічний час, випромінюваного електронікою і енергозберігаючими лампочками, шкідливо для здоров'я.

До появи штучного освітлення, сонце було основним джерелом освітлення, і люди проводили вечори в (відносної) темряві. Тепер у більшості країн світу, вечорами «підсвічують», і ми використовуємо наш легкий доступ до всіх иллюминациям лм досить багато, як само собою зрозуміле.

Але ми можемо заплатити ціну за те, що «купаємося» у всьому цьому світі. У нічний час, світло скидає біологічний годинник - циркадний ритм - відбувається перемикання в нашому організмі в несправний стан. Сон страждає. Гірше того, дослідження показують, що він може внести свій внесок в етіології раку, діабету, серцево - судинних захворювань і ожиріння.

Photo CC0 Public Domain

Але не всі кольори світу мають той же ефект. Сині хвилі, які є корисними в денний час, так як вони сприяють підвищенню уваги, часу реакції, і настрої, виявляються найбільш руйнівними в нічний час. І поширення електроніки з лід - екранами, а також енергозберігаючих люмінесцентних і світлодіодним освітленням, збільшує нашу експозицію на сині довжини хвиль, особливо після заходу сонця.

 

Щоденні ритми під впливом світла

Кожна людина має кілька різних циркадні ритми. Середня довжина циклу зазвичай становить 24 і одна чверть години. Циркадний ритм людей, які «сови» трохи більше, в той час як ритми ранніх птахів не дотягують 24 годин. Д-р Чарльз Кзейлер з Гарвардської медичної школи показав у 1981 році, що денне світло тримає внутрішній годинник людини вирівняними з навколишнім середовищем.

 

Ризики для здоров'я від нічного світла

Численні дослідження, пов'язані з роботою в нічну зміну і впливу світла в нічний час, сприяння для виникнення кількох видів раку молочної залози, передміхурової залози), цукрового діабету, хвороби серця і ожиріння. Це не зовсім зрозуміло, чому нічний вплив світла виявляється так погано для нас. Але ми знаємо, що вплив світла пригнічує секрецію мелатоніну, гормону, який впливає на циркадні ритми, і є деякі експериментальні дані (це дуже попередньо), що більш низькі рівні мелатоніну можуть пояснити зв'язок з раком.

Гарвардська дослідження проливає трохи світла на можливий зв'язок з діабетом і, можливо, ожирінням. Дослідники поклали на графік результати експерименту 10 осіб, для яких поступово переміщалися терміни їх циркадних ритмів. Їх рівень цукру в крові збільшується, кидаючи їх у переддіабетний стан та рівень лептину, гормону, який відповідає у людей за відчуття ситості після їжі, пішов униз.

Навіть тьмяне світло може блокувати циркадний ритм і мелатонін секреції людини. Всього вісім люкс - рівень яскравості, який перевищує більшість настільних ламп і це приблизно вдвічі більше, ніж нічник - вже робить вплив, зазначає Стівен Лок, дослідник сну Гарварду. Світло в нічний час є однією з причин, що так багато людей не отримують достатньо сну, каже Локли. Дослідники пов'язують короткий сон з підвищеним ризиком розвитку депресії, а також цукрового діабету і серцево - судинних захворювань.

 

Сила синього світла

У той час як світ будь-якого виду може пригнічувати секрецію мелатоніну, синій світло в нічний час робить це більш потужно. Дослідники з Гарварду і їх колеги провели експеримент, порівнюючи ефекти 6,5 годин впливу синього світла з впливом зеленого світла порівнянної яскравості. Синій світло придушував мелатонін протягом часу приблизно вдвічі довше, ніж зелений світло, і зрушив циркадні ритми у два рази більше (3 години проти. 1,5 години).

В іншому дослідженні синього світла, дослідники з Університету Торонто порівнювали мелатонины рівнів людей, схильних до впливу яскравого світла в приміщенні і були одягнені в синьо-светоблокирующие окуляри. Інші піддавалися впливу регулярного тьмяного світ без таких окулярів. Той факт, що рівні гормону були приблизно однакові в обох групах, посилює гіпотезу про те, що синє світло є потужним гнобителем мелатоніну. Він також припускає, що робітники і вони могли, можливо, захистити себе, якщо б вони носили окуляри, які блокують синій світло. Недорогі окуляри з помаранчевими тонованими стеклами блокують синє світло, але вони також блокують інші кольори, тому вони не підходять для використання в приміщенні в нічний час. Окуляри, які блокують тільки синє світло, можуть коштувати до $ 80.

 

Менше - синій світло

Якщо синій світло має несприятливі наслідки для здоров'я, тоді екологічні проблеми і пошуки енергозберігаючого освітлення, можуть бути не в ладах з особистим здоров'ям людини. Ці химерні компактні флуоресцентні лампочки і світлодіодні лампи набагато менше енергії, ніж старомодні лампи розжарювання. Але вони також мають тенденцію виробляти більше синій світло.

Фізика люмінесцентних ламп не може бути змінена, але покриття всередині колб можуть бути такими, щоб вони могли виробляти більше тепла, менш синій світло. Світлодіодні лампи більш ефективні, ніж лампи денного світла, але вони також виробляють достатню кількість світла у синій частині спектру. Річард Ханслер, легкий дослідник Джон університету Керролла в Клівленді, зазначає, що звичайні лампи розжарювання також справляють певний синій світло, хоча і менше, ніж у більшості люмінесцентних лампочок.

Що ти можеш зробити

  • Використовуйте тьмяний тепле світло для нічних світильників. Тепле світло має найменшу потужність зміщувати циркадний ритм і пригнічувати мелатонін.
  • Не слід дивитися на яскраві екрани, починаючи від двох до трьох годин перед сном.
  • Якщо ви працюєте в нічну зміну чи використовуєте багато електронних пристроїв в нічний час, вважають необхідним носіння синіх блокуючих очок або встановити додаток, яке фільтрує синій / зелений хвилі в нічний час.
  • Бути багато на яскравому світлі протягом дня, що дозволить збільшити вашу здатність спати по ночах, а також поліпшить ваш настрій і бадьорість у денний час.

 

IDA рекомендує

Вже багато варіантів білих світлодіодів доступні на відкритому ринку освітлення, і це число буде тільки зростати в майбутньому. IDA розробила ряд рекомендацій для тих, хто вибирає системи освітлення. Ці пропозиції допоможуть у виборі освітлення, яке є енергетичним і економічним, але забезпечує безпеку, захищає дику природу, і переслідує мету темного нічного неба. До них відносяться:

  • Завжди вибирають повністю екранований світильники, які не випромінюють світло вгору.
  • Використовувати "теплий-білий" 3000К або світлодіоди з фільтрами LEDs (CCT < 3,000 K; S/P ratio < 1.2) з мінімізацією синиго випромінювання
  • Шукайте продукти з адаптивним керуванням, диммери, таймери і датчики руху
  • Розглядайте затемнення або вимикання світла протягом нічних годин
  • Уникнути спокуси надмірної кількості світла з-за більш високої світлової ефективності світлодіодів.
  • Світло тільки в точне місце і в кількості, необхідній для конкретної задачі
  • Допоможіть нам захистити наше нічне небо для нинішніх і майбутніх поколінь!

 

 


У травні 2017 року стануть доступними світлодіодні світильники ELMARTM: світлодіодні прожектори, світлодіодні панелі універсального монтажу, ЛІД-Даунлайти. Бюджетна ціна, гарантія 24 місяці, доставка по Україні. Замовлення принемаются через електронну адресу elmar@svt.org.ua або за телефонами (044) 593 98 18 Київ (097) 439 63 35

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення