• 097 439-6335 Київ
  • Київ, вул. Автопаркова, 7 (М. Бориспільська)

  Слава Україні! Героям слава! Ми сильні разом! 

₴₴₴ Ціни вказані з ПДВ станом на 23 квіітня 2024 року довідково та можуть бути змінені. >>> Продаємо продукцію гуртовими партіями за безготівковий розрахунок. Мінімальна сума замовлення повинна становити не менше всього 500 ₴ >>> Для кінцевого -  споживача з наявності або з поставкою "на замовлення" тільки якщо для нього буде зручно >>>Чекаємо оновлення ціни на кабель LAPP на травень 2024 року>>>з 01.05.2024 вступає в силу новий Тариф на продукцію Філіпс в Україні

15/02/2017
автор: ELMAR.COM.UA Будь-яке копіювання без посилання на сайт заборонено! Serg Kaidch

Низьковольтне обладнання (НВО) досить різноманітно і спрямоване на виконання різних функцій по забезпеченню працездатності електромереж та електричного обладнання в штатному режимі. Але кожна мережа і кожен споживач обов'язково повинні бути захищені від можливих аварій та позаштатних ситуацій. Одним з найбільш простих і розповсюджених з групи низьковольтного обладнання апаратом, є автоматичний вимикач.

15 лютого 2017 року

Що таке "автоматичний вимикач"?

Автоматичні вимикачі найбільш широко використовуються у всіх електричних ланцюгах, як високого (більше 1000 В), так і низького (до 1 кВ) напруги. Особливий інтерес становить та частина апаратів, яка спрямована на застосування в побутовій і комерційній сфері.

Призначення автоматичних вимикачів

Низьковольтні автоматичні вимикачі – це спеціальні, як правило, модульні апарати, які встановлюються у електричну ланцюг живлення для розподілу, переключення та її захисту від позаштатних ситуацій. До таких ситуацій належать:

  • Коротке замикання в ланцюзі або обладнанні;
  • Перевантаження по потужності споживання;

Автоматичний вимикач при виникненні однією з причин аварії зобов'язаний не тільки вчасно відключити навантаження, але і залишитися справним для подальшої роботи. У цьому його відмінність від запобіжників, який «перегорає» в таких випадках. Після усунення причини аварії важіль автоматичного вимикача взводят в робоче положення, він знову функціонує і пропускає через себе струм. Кількість таких спрацьовувань обмежується. Чим більше потужність короткого замикання, тим автоматичного вимикача важче розірвати виникає дугу на його контактах при розриві ланцюга. З цієї причини вимикачі з автоматичним расключением можуть кілька разів спрацювати при невеликих перевантаженнях і, можливо, тільки один раз при дуже сильному ударі КЗ. Ця характеристика завжди вказується на лицьовій панелі автоматів – максимальна величина ударного струму, при якому він зможе гарантовано відключити аварійну лінію живлення. Як правило, у побутовому секторі досить використовувати з величиною до 4,5 кА і 6 кА. Для комерційного використання 4,5 кА буде недостатньо із-за великих навантажень на мережу. Тому в офісах, магазинах, ТРЦ використовуються автоматичні вимикачі на 6 кА і рідше 10 кА. Більш потужні на 10 кА і вище варто використовувати у промисловому секторі.

 

Яка відмінність мають автоматичні вимикачі

Відмінність між автоматичними вимикачами по зовнішньому вигляді не приймається до уваги. Дизайн і колір практично у всіх однаковий і це не відбивається на функціональному призначенні.

Основні відмінності полягають в електричних установках автоматів і кількості полюсів, що в свою чергу визначає можливість їх використання в однофазної або трьох фазної мережі електропостачання. Отже, відмінність можливо:

По струму спрацьовування – налаштування теплового розчіплювача:

  • Для захисту систем зв'язку і комунікацій: 0,5 А; 1А; 2А; 3А; 4А; 6А
  • Для систем освітлення і живлення малої потужності: 6А; 10А; 13А; 16А
  • Для ліній електроживлення силових установок: 16А; 20А; 25А; 32А; 40А
  • Для захисту введення: 32А; 40А; 63А

По налаштуванню токо-тимчасової залежності спрацювання теплового розчіплювача:

  • А – дуже чутлива налаштування і практично не зустрічається в практиці.
  • B – параметри спрацьовування в інтервалі від 3 In до 5 In (для освітлювальних ліній)
  • C - спрацьовування в інтервалі від 5 In до 10 In (для силових ліній з невеликими пусковими струмами)
  • D - спрацьовування в інтервалі від 10 In до 20 In (для силових ліній з великими пусковими струмами:)

Остання відмінність – це кількість полюсів. Полюс або модуль, ширина якого стандартизована і становить 17,5 мм, дозволяє підключити один провід вхідної лінії і один, відповідно, вихідної. Таким чином, автоматичний 1 полюсний вимикач захищає тільки однофазну ланцюг і встановлюється на фазовий провідник електропроводки. Відповідно, 2 полюсний вимикач встановлюється на два дроти в двопровідній електропроводці для одночасного відключення фазного і нульового провідника. Тільки автоматичний вимикач трьохполюсний і чотирьох полюсний відповідно використовується для захисту трифазної мережі.

Як вибрати і підключити автоматичний вимикач

Вибір автоматичного вимикача проводиться у відповідності з конкретними планованими умовами експлуатації і навантаження на лінію, яку він буде захищати. Не можна завищувати номінальне значення струму автоматичного вимикача, але і занижувати також не рекомендується. Це пов'язано з тим, що якщо підключається обладнання намагатися захистити автоматом із завищеним значенням, наприклад, замість 16А придбати автоматичний вимикач на 40А , то це може призвести до такої ситуації: струм перевантаження зростає і починає перевищувати номінальне значення устаткування, а автоматичний вимикач все не спрацьовує і не спрацьовує. І, зрештою, дорогий бойлер, котел чи що там було підключено, перегрівається і в кращому випадку перестає існувати, як справна одиниця побутового обладнання. У гіршому – пожежа.

Занижувати по номінальному струму також не можна. Це не катастрофа, але автоматичний вимикач просто буде постійно «вибивати».

Розрахунок необхідного автоматичного вимикача досить простий. Необхідно підсумувати все навантаження, яка на лінії, що захищається, може включатися одночасно і розділити отримане значення на 220В (для однофазної мережі).

Підключати автоматичні вимикачі краще віддати фахівцеві, але при необхідності можна зробити, як кажуть, і своїми руками. Однозначно, що при цьому ланцюг повинна бути знеструмлена.

 

Де придбати автоматичний вимикач

Автоматичні вимикачі, як і інше серйозне обладнання необхідно купувати тільки в спеціалізованих електротехнічних відділах супермаркетів, магазинах електротоварів і у дистриб'юторів. Давно варто відкинути звички купувати на базарі. У офіційного продавця є гарантія, що здобуваються продукти не є фальсифікатом, а це дуже важливо.

Перед тим, як купити автоматичні вимикачі для будинку, дачі, квартири необхідно провести деякий аналіз існуючих пропозицій. Ціна автоматів АББ або Шнейдер буде завжди вище, ніж російсько-китайського бренду ІЕК. Перевагу варто віддавати тільки зарекомендували себе брендових продуктів. Знову ж таки, якість та ім'я – не розділені поняття. Але що робити, якщо бюджет не зовсім дозволяє придбати автоматичні вимикачі провідних фірм, наприклад, як Сіменс або Легранд. У цьому випадку на допомогу прийде серія easy9 Schnieder Electric або Домовик ВА63. Також в цьому ціновому діапазоні можна знайти відмінні автоматичні вимикачі АББ серії SH200. Всі ці продукти виготовляються у відповідності зі стандартами Європи і, зокрема, німецької VDE.

 


Нагадаємо, що ТОВ "Асоціація "Світлотехніка" є офіційним партнером компанії Schneider Electric, ABB, Moeller, Legrand, Hager в Україні. Постійно підтримуються товарні запаси автоматичних вимикачів, розеток і вимикачів, а також іншого низьковольтного обладнання цих брендів на складі в Києві. На порталі стартова ціна вказана оптова в грн/штуку з ПДВ. Оптовим покупцям надаються знижки. Замовити і купити автоматичні вимикачі та іншу продукцію можна за телефонами: Київ 593-9818 або +38(097)439-6335

 

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення