Металорукав, його характеристики й особливості монтажу
Що таке металорукав? Сфери застосування
Під час експлуатації електричних або інформаційних кабельних систем кабель може зазнавати механічних впливів, які можуть призвести до пошкодження ізоляції струмопровідних провідників. На сьогоднішній день для захисту проводки, в залежності від умов монтажу та типу монтажної поверхні, використовується гофрована труба з ПВХ і металорукав.
Фото: Металорукав. Бухта
Металорукав – це гнучкий гофрований трубчастий канал з металу. В залежності від виду, використовується для захисту кабелю від заломів, загинів, розриву при експлуатації на відкритому повітрі, в приміщеннях з підвищеною пожежонебезпекою або хімічно активної та органічної середовищем. Для захисту від корозії металорукав обробляють спеціальною емульсією на основі мінерального масла.
Рекомендується використовувати:
- У дерев'яних будинках і на дерев'яних поверхнях;
- Для вуличних мереж освітлення;
- Для громадських будівель;
- На складах;
- На виробничих об'єктах.
Види металорукавів
Світ технологій не стоїть на місці і на сьогоднішній день виробники електротехнічної продукції пропонують металорукав для різних сфер застосування в залежності від матеріалу виконання.
Оцинкований металорукав виготовлений з оцинкованої стрічки. Зазвичай використовується для захисту проводів від механічних пошкоджень.
Фото: Оцинкований металорукав з ущільнювачем і без ущільнювача
Оцинкований з ущільнювачем. Між витками металорукава прокладений бавовняний або термостійкий ущільнювач. Застосування ущільнювача не робить рукав герметичним, але дозволяє використовувати кабель у запилених чи загазованих приміщеннях.
Фото: Оцинкований металорукав з ущільнювачем
Металева гофра в ПВХ обплетенні володіє високою герметичністю на стиках. Захищає кабель не тільки від УФ-променів і механічних пошкоджень, але й від проникнення вологи і хімічного впливу. Може застосовуватися всередині і зовні будівлі, а також у траншеях чи тунелях. Можливе використання в приміщеннях з високою вибухонебезпечністю.
Фото:Металорукав в ПВХ обплетенні
Гофротруба з нержавіючої сталі гнучка, еластична, стійка до хімічних впливів і високих температур. Герметична володіє такими ж перевагами, але із-за високої вартості використовується тільки в особливих випадках.
Особливості монтажу
Монтаж кабелю в металлорукае не вимагає особливих зусиль. Все досить просто і швидко. Але слід пам'ятати, що металеву гофру, незалежно від її виду, завжди потрібно заземлювати.
Використовувати металорукав можна для прихованої і зовнішньої проводки, усередині будинку і на відкритому повітрі. Але тут є деякі особливості.
Фото: Металорукав вертикальна проводка
У дерев'яних будинках проводиться в основному зовнішній монтаж електричних проводів у металевий кабель-канал. Перед початком робіт у стіни встановлюються спеціальні опори з арматури для кріплення металорукава. Для з'єднання відрізків рукава використовують з'єднувальні муфти, скоби і хомути.
А якщо потрібно в будинку з дерева зробити внутрішню проводку? Для того, щоб захистити будинок від пожежі під час короткого замикання, так як металорукав не є перешкодою для загоряння кабелю, металлоукав укладають у канали, які по всій довжині і зі всіх сторін протяжки прокладаються матеріалом не підтримує горіння, наприклад,скловатою, алебастром, цементом, бетоном або заповнюються вогнетривкої монтажною піною. Без використання цих матеріалів монтаж прихованої проводки в металевих кабель-каналах заборонений!
Фото: Металорукав монтаж на стелі
Щоб правильно вибрати металорукав, потрібно врахувати особливості умов, у яких буде проводиться монтаж, а також визначити який тип каналу краще використовувати. Приміром у приміщеннях з підвищеною вологістю слід застосовувати герметичний металорукав, у звичайних сухих приміщеннях – оцинкований, а для агресивних умов роботи електропроводки краще використовувати металеву гофротруби з ПВХ ізоляцією.
Нагадаємо, що інтернет-портал ELMAR компанії АСТ-Світлотехніка, яка є офіційним партнером таких всесвітньо відомих електротехнічних компаній, як: LAPP KABEL, Philips, Osram-Ledvance, Legrand, ABB, Schneider Electric і ін Купуючи продукцію під цими брендами, АСТ-Світлотехніка гарантує, що покупець захищений від покупки фальсифікату і скориставшись нашими послугами, буде володарем виключно автентичного електротехнічного продукту. Замовити і купити кабель, провід, світлодіодні лампи, у тому числі і світлодіодні філаментні лампи, а також лід-світильники, низьковольтне обладнання та іншу продукцію можна за телефонами: (044)593-9818 або +38 (097) 439-6335
Коментарі
Не знайдено дописів