
Оскільки світовий попит на електроенергію зростає день від дня, необхідність створення електростанцій також зростає.
Крім створення традиційних джерел енергії, таких як електростанції на основі нафти, газу і вугілля, також поступово створюються нетрадиційні джерела енергії, такі як сонячні електростанції. Наземні сонячні електростанції потребують техніко-економічного обґрунтування, екологічної оцінки, підключення до мережі, розміщення і т. д.
Що типово для великого промислового проекту. Реалізація проекту сонячної електростанції вимагає набагато більше часу і коштів, ніж сонячна установка на даху.
Прогрес в зеленій енергетиці зупинити неможливо. Різке зростання, за минулий не більше, ніж десяток років в енергетиці сонця, став провідним фактором появи сонячних електростанцій, які називають ніяк інакше, як сонячні ферми, по всьому світу. Але зводять не тільки величезні сонячні ферми промислового призначення. Вибуховий характер має приватне будівництво СЕС – для власних потреб, ну і трохи продати. Все частіше і частіше з'являються невеликі приватні станції сонячної генерації в присадибних господарствах, на дахах котеджів і на стінах багатоповерхівок. Поглянемо на деякі типи сонячних станцій, їх вартість і процес створення.
На фото: ОСББ "ОБЕРІГ" НА ПОЗНЯКАХ, М. КИЇВ, ПРОСПЕКТ МИКОЛИ БАЖАНА, БУДИНОК 16 Встановлені світлодіодні панелі, які дозволять значно зменшити витрати мешканців на тепло та комунальні послуги.
Сонячна ферма – ще один актив генеруючої компанії
Розберемося з назвою Сонячна ферма. Під назвою Сонячна ферма ховається велика територія земельних угідь, які були визнані не придатними для аграрного, промислового або комерційного використання. На цих ділянках була пустка, неродючі землі, а може бути кар'єр або інші непридатні для людини ділянки. Сьогодні їх комерційна цінність з'явилася джерел відновлюваної або зеленої енергії: енергії сонця і вітру. Для цієї гілки зеленої енергетики потрібні великі ділянки вільного простору з великою кількістю сонячної радіації або з постійними вітрами.
На таких ділянки встановлюється велика кількість сонячних панелей, які виробляють електричний струм. Сонячні батареї, генеруючи електрострум, постачають його в загальну енергетичну систему. Як правило, всі ці широкі масиви сонячних батарей належать все тим же енергетичним компаніям, які постачають всю електроенергію підприємствам і комунальним господарствам.
Але Сонячної фермою можна назвати і невеликі генеруючі станції сонячних батарей, які розміщені на невеликих ділянках приватних господарств, дахах будинків і навіть на стінах багатоповерхових елітних будинків в мегаполісах. Вони можуть бути досить великими, щоб виробляти енергію в надмірному для власного споживання кількості і віддавати надлишки в районні мережі житлових районів.
Спільноти сонячних фермерів
Загальна ідея і загальна мета завжди об'єднувала людей. Так виходить і з розвитком, популяризацією та придбанням масового характеру впровадження сонячних генерацій. Все більша кількість приватних володінь встановлюють сонячні батареї. Але багато домовласники, розуміючи, що не обов'язково встановлювати сонячні панелі на даху, можуть використовувати сонячну енергію також приєднуються до цих спільнот. Навіть з'явився спеціально характеризує цей рух термін – «сонячний сад», або ще його називають «сонячна дах без даху». Встановивши сонячні панелі в відведеному для суспільства місці кілька домоволодінь або сімей користуються зеленим електрикою. Для установки сонячного саду завжди можна отримати дозвіл у влади на занедбаних, заболочених і не використовуваних землях-пустках, які «нікому не потрібні».
Звичайно, такі Сонячні сади багато менше Сонячних ферм енерго генеруючих компаній за своїми розмірами. Але виробленої електрики виявляється цілком достатньо для покриття своїх потреб в енергії і навіть вдається щось продати за зеленим тарифом. Кожен член сонячного співтовариства може купити собі частину генераторної установки і володіти цією частиною, отримуючи частку енергії від всієї установки. Але можна просто орендувати енергію сонячної системи. Таким чином, кожен з спільноти сонячного саду вносить свою лепту у збереження екологічної рівноваги планети прибираючи свій вуглецевий слід. Та й енерго генеруючим корпораціям трохи менше дістається від їх фінансів.
OSRAM SubstiTUBE® T8 EM – пряме включення або для роботи з Емпра
OSRAM SubstiTUBE® T8 EM:
Розглядаючи спільноти, які будують і містять сонячні ферми, слід зауважити, що продуктивність таких СЕС може становити до 1МВт. Такої кількості енергії цілком достатньо для забезпечення зеленою енергією до 200 домохозяств. Хоча вартість буде варіюватися в залежності від ряду факторів, таких як місце розташування та доступні годинник сонячного світла, провідний комерційний провайдер в США First Solar заявив, що вартість за ватт для сонячних установок такого масштабу становить десь близько $1,0. Таким чином, можна припустити, що встановлення сонячної батареї потужністю 1 МВт обійдеться приблизно в 1 мільйон доларів, або для кожного з членів товариства в межах $5000.
Але слід зазначити, що за останні пару років ціни на сонячні панелі та комплектуючі, наприклад,
кабель для сонячних батарей H1Z2Z2-K знизилася в рази і продовжує стрімко падати. Вартість витрат на побудову сонячної станції на 1 ватт вже оцінюється різними операторами від $0,65 до 0,85, а не $3-4, як це було раніше.
Сонячні ферми на даху вашого будинку
Приєднання до громадської сонячної фермі може бути чудовим варіантом, якщо ваша дах не підходить для сонячних батарей або ви не хочете, щоб сонячні панелі були встановлені на вашій ділянці. Навіть якщо ваша криша хороша для сонячних батарей, вступ до громадської сонячний проект може коштувати того, якщо витрати низькі і умови контракту вигідні. Оскільки суспільні сонячні проекти стають все більш поширеними, а умови контрактів стають більш зручними для споживача, варіанти сонячної ферми будуть ще більше конкурувати з сонячними панелями на даху.
Сонячна електростанція для сонячного суспільства
Процес будівництва сонячних фотоелектричних установок є складною справою, що вимагає значних витрат часу, грошей і досвіду. Це можна розбити на кілька етапів:
-
Визначення місця розташування
-
Визначення точки підключення до мережі
-
Передпроектна документація і переговори
-
Інфраструктура (дороги, паркан, охорона)
-
Закупівля обладнання та логістика
-
Монтаж несучих конструкцій
-
Установка і підключення сонячних панелей і інверторів
-
Налаштування трансформаторної підстанції
-
Підключення до мережі
-
Налаштування системи моніторингу
Кожен етап приносить нову економічно значущу інформацію, так що розробник може оновлювати оцінки очікуваної продуктивності і витрат фотоелектричної сонячної електростанції, а також цифри очікуваної фінансової прибутку.
1. Визначення місця розташування для СЕС
Перед початком будівництва необхідно визначити місце для будівництва фотоелектричної сонячної станції і визначити точку підключення до мережі. Таким чином, спочатку вибраний підрядник повинен планувати проект, отримувати згоду на проектування та підключення від місцевої влади.
Затвердження плану місцевою владою є першою важливою віхою у всьому процесі. Фотоелектричні сонячні установки потребують значного простору, тому що великі масиви сонячних батарей повинні піддаватися впливу сонячного світла. На практиці фотоелектричні сонячні електростанції займають не менше одного гектара площі на 1 МВт-год електроенергії, що вимагає схвалення місцевої адміністрації. План проекту, як правило, також піддається комплексному аудиту в області охорони праці, здоров'я і навколишнього середовища.
2. Визначення точки підключення до мережі
Друге важливе міркування при плануванні нового сонячного парку стосується доступності, місцезнаходження та пропускної здатності мережного підключення. Зазвичай точка підключення надається місцевою владою і електричними мережами. Тим не менш, необхідно обговорити кілька важливих питань із-за значного впливу точки підключення до мережі на вартість проекту і майбутні доходи.
По-перше, сітка повинна бути здатна поглинати потужність сонячної фотоелектричної станції на повну потужність. По-друге, розробник проекту повинен бути в змозі задовольнити вимоги до витрат на надання ліній електропередач до точки підключення, а також додаткові витрати, які можуть бути пов'язані з модернізацією мережі, щоб зробити її придатною для поглинання енергії станції.
Ці витрати можуть бути усунені шляхом ретельного планування та встановлення партнерських відносин з мережевими операторами в цільових регіонах.
3. Передпроектна документація і переговори
Цей етап включає в себе декілька важливих етапів, включаючи отримання прав на землю, розроблення проектної документації та отримання дозволу на будівництво. На цьому етапі також підписано Угоду про купівлю електроенергії, що забезпечує довгостроковий попит на продукцію фотоелектричної сонячної електростанції.
Після врегулювання юридичних і договірних питань, наступне завдання - придбати обладнання, надати матеріально-технічну підтримку для його доставки, будівництво і запуск СЕС.
Не велика сонячна станція
Завдяки наявності сонячної панелі, сонячних інверторів і досвіду монтажу, будівництво сонячної електростанції в даний час досить зручно. З іншого боку, дозволу і правила для будівництва сонячної електростанції або сонячної ферми варіюються від країни до країни і від регіону до регіону.
Перш ніж будувати велику сонячну електростанцію, необхідно пройти безліч дозвільних кроків. Ці вимоги порівняно менше для будівництва невеликих сонячних електростанцій в діапазоні до 5 МВт. Основні кроки, необхідні для будівництва сонячної електростанції менших розмірів, ніж промислові СЕС, аналогічні вже перерахованих та наведено нижче:
-
Вибір місця: вибір відповідного місця для будівництва сонячної електростанції має вирішальне значення. Місце должнно бути вільно від тіні будівель і дерев. Район повинен мати легкий у доступності до доріг та електромережі.
-
Первинний фінансовий аналіз: Первісна фінансова здійсненність з інформацією, такий як сонячна інсоляція, вартість землі, можливість приєднання до оператора електромережі.
-
Придбання землі: На цьому етапі придбання землі починається з оренди.
-
Інженерне проектування / вибір технології: підготовлений інженерний план разом з вибором технології постачальників сонячного обладнання.
-
Дозвіл: На цьому етапі повинні дотримуватися різні процедури вирішення. Це специфічно для області і може бути досить громіздким. Дозвіл включає в себе дуже великі витрати, складові деякі % від вартості проекту сонячної електростанції.
-
Угода про купівлю електроенергії: Угода про купівлю енергії необхідно підписати з компанією, яка буде купувати електроенергію.
-
Вибір підрядника: обрано Сонячний підрядник або системний інтегратор. У разі вибору Підрядника необхідно придбати сонячні панелі, монтаж та інвертори, якщо Контракт не є повним, включає обладнання та монтаж.
-
Фінансування: Сонячні електростанції вимагають високих початкових інвестицій при дуже низьких витратах на експлуатацію та обслуговування. Як правило, 60-80% проекту фінансується за рахунок кредиту.
-
Тестування і підключення до електромережі. Після будівництва сонячних електростанцій необхідно виконати тестування установки перед підключенням до електромережі.
Поточна експлуатація і технічне обслуговування: термін служби сонячної електростанції становить 25-30 років і вимагає менше обслуговування та моніторингу. Сонячні інвертори повинні бути замінені через 10-15 років.
У разі відмови сонячного модуля, його необхідно замінити, так як він погіршує продуктивність інших сонячних панелей.
Будівництво сонячної електростанції потребує управління проектом і технічних навичок, характерних для промислового проекту з деякими унікальними характеристиками. Вищевказані кроки є спрощеною процедурою будівництва сонячної електростанції. Процес насправді потребує глибоких та конкретних навичок виконання.
Сонячна електростанція може бути побудована від декількох тижнів до 2 років залежно від розміру, наявності дозволу і необхідного досвіду проектувальників і підрядчиків, не кажучи про наявність повного фінансування.
Повернемося до сонячної фермі на даху
Щоб спроектувати фотоелектричну сонячну систему, вам необхідно виконати наступні кроки:
1. Визначити кількість споживаної електроенергії (квтг) та тариф на електроенергію. Важливо визначити кількість споживаної електроенергії в рік, щоб краще зрозуміти економіку установки сонячної системи. В вашому рахунку за комунальні послуги зазначено ваше споживання електроенергії, при цьому використання природного газу повинно бути виключено. Оскільки шлях сонця змінюється в залежності від сезону, сонячна фотоелектрична система буде компенсувати ваші потреби в електроенергії переважно в літні місяці. Слід також враховувати, що більшість комунальних компаній мають структуру рівня тарифів, засновану на моделях споживання і державних дозволах. Невелика фотоелектрична система допомагає значно скоротити свої потреби в електроенергії від постачальної компанії, звести до мінімуму ваші витрати і економити ваші гроші.
2. Визначити доступне місце на даху (квадратних метрів). Вільний простір даху важливо для визначення кількість сонячних панелей, яке можна буде використовувати. Виходячи з розмірів будинку, необхідно намалювати схему даху на аркуші паперу. Можна використовувати безкоштовний інструмент Google SketchUp або безкоштовну програму CAD DraftSight. Після визначення розміру даху важливо знати, яка частина даху звернена до екватора (південь в північному]. Сонячне випромінювання сильніше всього виходить від екватора, і необхідно максимізувати ефективність системи.
3. Визначити дані про сонячної радіації і розрахуйте кількість енергії, яку ви можете зробити. У цьому випадку вам слід використовувати офіційну урядову статистику, доступну у вашому регіоні. Сонячні калькулятори PV Watts або Solmetric також можуть бути використані.
4. Визначити проблеми зі згладжуванням. Необхідно бути обережним, якщо поруч з дахом є перешкоди для сонячного світла, такі як дерева або будівлі, які можуть викликати тінь. Затінення зменшує продуктивність системи, а також може пошкодити сонячні елементи.
5. Вибрати відповідну сонячну панель. Різні типи сонячних панелей доступні на ринку. Тому дуже важливо ретельно вибирати підходящу сонячну панель. Сонячний рейтинг і розмір (площа поверхні) модуля є найбільш важливими факторами. Хоча для деяких модулів значення сонячної енергії можуть бути однаковими, вихідна напруга і струм можуть відрізнятися. Тому рекомендується вибирати модуль з більш низькою напругою для невеликих проектів потужністю менше 4 кВт. Також необхідно враховувати такі фактори, як фінансові обмеження.
6. Виберіть інвертор. Дуже важливо вибрати інвертор з безлічі доступних на ринку. Ви можете розглянути можливість використання мікро - інверторів, які прості в установці і можуть генерувати енергію змінного струму безпосередньо від сонячної панелі. Якщо ви хочете використовувати центральний інвертор, вам слід використовувати інструменти для визначення розмірів струму. Найбільш важливими факторами для вибору відповідного розміру інвертора є:
-
Кількість ліній в системі.
-
Максимальний вхідний струм.
-
Напруга на лінії.
-
Мінімальна температура навколишнього середовища в денний час, коли система повинна працювати.
-
Максимальна температура навколишнього середовища в даному місці.
7. Виберіть систему стелажів, щоб встановити фотоелектричну сонячну систему на даху. Слід пам'ятати, що система стелажів буде становити від 10% до 25% від загальної вартості. Ви повинні ретельно вирішити, яка система стелажів найбільш підходить для вашого бюджету і для вашої даху. Система стелажів є одним з ключових компонентів, який захищає як дах, так і модулі, і може прослужити не менше 20 років. Незначна помилка зі стелажем може призвести до необоротного пошкодження даху або травмування людей, або майна. Різні типи стелажних і монтажних систем доступні на ринку для встановлюваних на даху сонячних систем. Перевірте сайти виробника, прочитайте інструкцію по установці. Знайте план та коди, як ви збираєтеся встановити систему стелажів на даху. Використання недорогого стелажного рішення не означає більш низької якості. Для його установки може знадобитися більше зусиль. Крім того, можливо будуть потрібні унікальні стелажні рішення, такі як підвісні панелі вертикально уздовж зовнішньої стіни.
8. Знайте свої місцеві і державні закони та акти для стимулювання зеленої енергетики; порахуйте, скільки грошей ви могли б заощадити. Найголовніше, належним чином оцінити вироблення електроенергії і порівняти її з рівнем комунальних послуг. Слід пам'ятати, що в залежності від енергоспоживання можуть застосовуватися ставки різних рівнів.
9. Підготуйте ваші документи. У різних місцях різні процеси видачі дозволів. Щоб отримати дозвіл на будівництво або подати заявку на підключення, необхідно отримати технічні паспорти обладнання (сонячна панель, інвертор, стелаж), надати креслення даху і електричний креслення. Для визначення розмірів проводів, падінь напруги, відключення змінного і постійного струму, електричного фону та ін. потрібні спеціальні знання. Якщо ви не впевнені в собі, необхідно звернутися до інженера-електрика.

Нагадаємо, що інтернет-портал ELMAR компанії АСТ-Світлотехніка, яка є офіційним партнером таких всесвітньо відомих електротехнічних компаній, як: LAPP KABEL, Philips, Osram-Ledvance, Legrand, ABB, Schneider Electric і ін Купуючи продукцію під цими брендами, АСТ-Світлотехніка гарантує, що покупець захищений від покупки фальсифікату і скориставшись нашими послугами, буде володарем виключно автентичного електротехнічного продукту. Замовити і купити кабель, провід, світлодіодні лампи, у тому числі і світлодіодні філаментні лампи, а також лід-світильники, низьковольтне обладнання та іншу продукцію можна за телефонами: (044)593-9818 або +38 (097) 439-6335