автор: ELMAR.COM.UA Будь-яке копіювання без посилання на сайт заборонено! Serg Kaidch

Безмежні можливості «розумного вимикача»
До недавнього часу привілегію дистанційного керування технікою в приміщенні мали лише власники інтелектуальної системи автоматизації на базі технології KNX, але з початку 2017 року компанія Schneider Electric запустила у виробництво "розумні" електроустановочні прилади з функцією управління зі смартфона.
Зовні "розумний вимикач" нічим не відрізняється від інших пристроїв D-Life, але всередині його корпусу прихований Bluetooth - модуль, завдяки якому відбувається синхронізація з телефоном або планшетом. Безпосередньо саме управління реалізовано за допомогою програми Wiser Room, яку потрібно завантажити в Google Play або App Store. Після цього слід "прив 'язати" новий вимикач до свого смартфону через Bluetooth.
Особливих інструкцій з використання програми не потрібно, інтерфейс дуже простий. Додаток дозволяє додати кілька смарт ЕУІ і назвати кожнен так, щоб можна було легко їх ідентифікувати, наприклад "приліжковий світильник", а також вказати місце його розташування "кухня", "спальня" і його тип - настінний, стельовий або вбудований. За допомогою блютуз додатка можна керувати освітленням в приміщенні всього одним натисканням, не встаючи з дивана - Bluetooth - з'єднання стабільно працює на відстані 50 метрів. Функція діммірованія реалізується за допомогою плавного пересування повзунка на екрані мобільного пристрою. Таким же чином здійснюється управління жалюзі.
Кожен "розумний" пристрій може працювати за сценарієм, параметри якого можна зберегти в додатку, втримавши кнопку 3 секунди, а потім одним дотиком включити необхідні налаштування. Для одного вимикача можна "запам 'ятати" два сценарії за замовчуванням.
На функції регулювання яскравості винахідники з Schneider Electric не зупинилися і впровадили в програму Wiser Room можливість додавання спеціальних функцій. Наприклад, таймера, який дозволяє встановлювати період часу вмикання / вимикання освітленості. Така функція корисна, коли у відпустці потрібно створити ефект присутності за допомогою випадкового увімкнути або вимикання світла. Або для вимикання ночника у кімнаті дитини, а також для управління жалюзі по заданому розкладом.
Якщо з якихось причин можливості зробити перемикання зі смартфона не вдасться, в "розумних" пристроях D-Life збережений режим ручного перемикання. Крім того, кожен смарт ЕУІ захищений від недозволених підключень, тобто стороння людина не зможе під'єднатися до такому пристрою і здійснити регулювання освітленості у вашому будинку.
Максимальний комфорт з безліччю функцій
"Розумний" вимикач - це тільки перший продукт із інноваційної системи дистанційного управління від Schneider Electric. Вже в цьому році лінійку виробів, регульованих за допомогою інтерфейсу Wiser Room доповнять "розумний" термостат і "розумні" розетки, які так само будуть працювати по заданому розкладом. Всі пристрої будуть об 'єднуватися в одну бездротову мережу, що дозволить віддалено здійснити контроль за самими різними процесами. Крім того, Крім з 'єднання за допомогою Bluetooth, з' явиться можливість підключитися до аюшки через Інтернет за допомогою wi-fi-роутера. Така функція дозволить керувати різними пристроями в будинку або квартирі з будь-якої точки планети, забезпечуючи максимальний комфорт, безпеку та енергоефективність.
Разом з інноваційним рішенням від Wiser Room все так же актуальні системи дистанційного керування освітлення та кліматом заснованих на стандарті KNX, який відомий більше 20 років, але всього лише кілька років тому з його допомогою стало можливим керувати освітленістю за допомогою смартфона. Щоб реалізувати таку нагоду, необхідно встановити Додаток InSideControl, і додати шлюз до модульного обладнанню KNX.
Перевага такого способу в тому, що можливість управління освітленням або кліматом доступна одночасно на 5 мобільних пристроях.
Система автоматизації надає необмежені можливості управління обладнанням у приміщенні через Інтернет. Наприклад, підключити "розумний" schetchk від Schneider Electric і контролювати витрата електроенергії дистанційно. Або включити обігрів будинку за пів години до повернення додому та ін. Регулятор homeLYnk дозволяє створити інтерфейс управління індивідуально під кожного користувача, подібно до створенню веб-сайту, а також адаптувати програму під Android чи iOS.
Використання на практиці
Режим віддаленого управління за допомогою інтерфейсу Wiser Room реалізується дуже легко. Для цього потрібно встановити додаток на власний мобільний пристрій на базі ОС Android або iOS і зробити монтаж "розумного" вимикача. Спеціальну розводку або додаткові дроти монтувати не доведеться. Навіть після закінчення ремонту в приміщенні можна просто змінити старий вимикач на "розумний". З налаштуваннями впорається навіть дитина.
Що стосується системи за стандартом KNX, то ту набагато складніше. Без залучення фахівців, які зроблять установку та наладку обладнання не обійтися. До того ж планувати установку "розумного будинку" потрібно заздалегідь, ще на стадії будівництва, так як для повноцінного функціонування та взаємодії всіх пристроїв, їх потрібно з 'єднати шиною.
Регулювати освітлення смартфоном, якщо система "розумний будинок" стандарту KNX вже встановлена, можна додавши мережевий шлюз шафу з автоматизаційним обладнанням і встановивши додаток InSideControl і синхронізувати систему з телефоном. Налаштування зберігаються у пам 'яті смартфона, що дозволяє в будь-якій точці світу здійснити керування пристроями у своєму будинку.
Ринок «розумних» рішень
В Україні системи дистанційного управління переважно встановлюються для економії електроенергії. Створення комфортних і безпечних умов проживання, а також прагнення бути в тренді останніх високотехнологічних тенденцій виходять на другий план.
Функція "розумного будинку" на системі KNX в Україні реалізується вже давно і досить затребувана. З її допомогою були успішно реалізовані десятки проектів комерційного і житлового сектору.
"Розумний" вимикач від Schneider Electric - прорив у впровадженні смарт пристроїв і розширенні функцій дистанційного керування освітленістю. У компанії впевнені, що зовсім скоро пристрою віддаленого управління проникнуть навіть в категорію супер - економ і стануть такими ж поширеними і звичайними для споживача, як і смартфони. Але при цьому зроблять наше життя безпечнішим і комфортнішим.

Нагадаємо, що інтернет-портал ELMAR компанії АСТ-Світлотехніка, яка є офіційним партнером таких всесвітньо відомих електротехнічних компаній, як: LAPP KABEL, Philips, Osram-Ledvance, Legrand, ABB, Schneider Electric і ін Купуючи продукцію під цими брендами, АСТ-Світлотехніка гарантує, що покупець захищений від покупки фальсифікату і скориставшись нашими послугами, буде володарем виключно автентичного електротехнічного продукту. Замовити і купити кабель, провід, світлодіодні лампи, у тому числі і світлодіодні філаментні лампи, а також лід-світильники, низьковольтне обладнання та іншу продукцію можна за телефонами: (044)593-9818 або +38 (097) 439-6335