Діфреле в квартиру, в будинок і на дачу
Диференціальні реле вимикачі навантаження застосовуються у всіх низьковольтних електричних мережах до 1000 В. Не залежно від того, побутова це проводка або промислова, квартира або комерційна будівля – в кожному будинку встановлюється, як мінімум один прилад захисту від витоку струму на землю, а саме діфреле.
Діфреле є пристроєм захисного відключення (скорочена назва УЗО), що робить безпечним використання електричних приладів. Зовсім недавно вважалося достатнім наявність заземлюючого проводу. Але можливі пошкодження проводів можуть бути не помітні. Тому діфреле зобов'язана бути встановлено, як гарантований захист.
Струм витоку є в будь електричної мережі. Він виникає при витоку через ізоляцію навіть нового хорошого кабелю, тільки зовсім незначний. Але при старінні кабелю і проводів ізоляція зношується, тріскається і виникає струм витоку вже значних величин. Також грає роль умови прокладки. Наприклад, в сирій середовищі струми витоку більше, ніж у сухій стіні. Ще одне джерело виникнення витоку – це проводи або струмоведучі деталі в електроприладах можуть стикатися з корпусом самого приладу. Коли людина притулитися або доторкнеться до нього, то може отримати відчутний удар електрострумом. Таким чином, УЗО захищає людину від удару струмом при прямому або непрямому дотику до струмоведучих частин проводки, механізмів, а також випадкового потрапляння під напругу при аварії електропроводки.
Як працює діфреле
Диференціальне реле – це складний апарат, який має в своїй конструкції особливий пристрій, зване порівняльний трансформатор. Практично це серце кожного УЗО. Не варто особливо зупинятися на описі його конструкції. Варто тільки відзначити основний принцип дії, завдяки яким і виявляється струм витоку.
Порівняльний трансформатор являє собою тор (кільце), через який проходять дроти нульового і фазного проводу. Порівняльний трансформатор пристрою захисного відключення порівнює векторну суму вхідного і вихідного в лінію струмів. Якщо підсумкова сума дорівнює нулю, то і витоку немає. Тільки виникає струм витоку, сума не буде дорівнювати нулю. Наскільки вона відрізняється від нульового значення і близька до номінального значення налаштування дифре визначає поріг спрацьовування.
Яке вибрати діфреле
Всі диференціальні реле мають два номінальних значень, які варто враховувати: номінальний струм витоку і номінальне значення струму мережі. Необхідно пам'ятати, що саме по собі пристрої захисного виключання не захищає і не є захищеним від струмів короткого замикання або струмів перевантаження, які можуть виникнути в будь електропроводці. Тому вага УЗО-дифы необхідно захищати автоматичним вимикачем.
Виходячи з вище викладеного, діфреле по номінальному струму мережі вибирається врівень з автоматом захисту, тобто того ж номіналу. Цілком допустимо встановити діфреле більш високого значення по номінальному току, ніж автомат, але ні в якому разі не менше.
По струму витоку вибір пристроїв захисного відключення зводиться до трьох можливих варіантів:
-
10 мА – для вологого середовища і електричних приладів, пов'язаних з підвищеною небезпекою ураження електрострумом, наприклад, бойлер, проточний водонагрівач, теплий пол і т. д. Зазвичай встановлюють окремо таке диференціальне реле на кожен прилад.
-
30 мА – використовується в сухих приміщеннях всіх типів. Для квартири можна використовувати одне таке реле диференційних струмів встановивши його відразу перед ввідним автоматом.
-
100 мА і 300 мА – вступні диференціальні реле, які встановлюються на вводі на весь будинок. Вони служать, як протипожежні пристрої і захищають майно від можливого займання в результаті нагрівання через струмів витоку.
Які диференціальні вимикачі варто купувати
Варто відразу зазначити, що не варто зупиняти свій вибір на випадкових маловідомі бренди. Занадто велика відповідальність застосування диференціального реле.
Вибрати й купити діфреле завжди можна серед зарекомендували себе протягом тривалого часу бренду. Зазвичай покупку здійснюють за порадою знає електрика або за підказкою консультанта спеціалізованого електротехнічного магазину.
Наша компанія, як офіційний дистриб'ютор пропонує купити діфреле виробництва Schneider Electric, Legrand, Moeller, ABB. Ці диференційні вимикачі завжди є в наявності на складі в Києві. Можлива доставка по Києву і відправка в міста по всій Україні.