Навіщо потрібні автоматичні вимикачі
Пристрої (Legrand RX3), які здатні розпізнати аварію в електричної ланцюга і провести самостійно і дуже швидко відключення живлення і є автоматичні вимикачі. Вони незамінні в будь-якій квартирі, будинку і офісі. Скрізь, де є електрика, повинні бути встановлені і автомати захисту.
В автоматичних вимикачах є чотири основних вузла:
-
- електромагнітний розчіплювач;
-
- тепловий розчіплювач;
-
- дугогасящая камера;
-
- механізм відключення ланцюга
Кожен окремо вирішує свою цілком певну задачу. Але всі разом вони дозволяють розпізнати аварійну ситуацію і провести аварійне відключення напруги. Від якості цих складових залежить працездатність автоматичного вимикача, надійність, швидкість реагування і роз'єднання, довговічність самого апарату.
-
Електромагнітний розчеплювач являє собою звичайний соленоїд з серцевиною. Коли струм різко зростає в мережі і значно перевищує номінальне робоче значення, спрацьовує електромагніт і виштовхує осердя з котушки. У свою чергу сердечник впливає на механізм расключения автомата, який дуже швидко, практично миттєво менш ніж за 0,01 секунди розриває ланцюг. Цей показник визначає необхідну швидкодія автоматичних вимикачів.
-
Тепловий розчіплювач – більш простий пристрій, що складається з біметалічної пластини. При проходженні струму більшого, ніж значення номінального, але не різко, як у першому випадку. Струм перевищення наростає тривало в часі і розігріває платівку. Досягши критичного значення, пластина згинається і впливає на механізм расключения. Відбувається розрив ланцюга.
-
В результаті розриву контактів між ними виникає електрична дуга. Вона досить потужна і не так вже легко і відразу розірвати. Для її гасіння призначена дугогасящая камера. Вона зроблена з набору металевих пластин, які дозволяють роздрібнити дугу на декілька більш дрібних і вже не таких потужних.
-
Але всі перераховані частини автоматичного вимикача нічого не зроблять, якщо використовується недосконалий механізм відключення. Механічна частина повинна не перешкоджати розриву контактів швидко і ефективно провести відключення. При цьому весь автоматичний вимикач повинен зберегти свою працездатність для подальшого використання.
Як підібрати автоматичний вимикач
Підібрати автоматичний вимикач зможе будь-електрик, якщо відомі такі параметри проводки в квартирі, як перетин використовуваних проводів, що підключаються і навантаження, яка до них буде підключена.
Чим товще жила проводу, тим більший струм вона може проводити. Природно, автоматичний вимикач вибирається більш потужний для більшої навантаження. Зазвичай для електричних груп в квартирі використовую:
-
- освітлення: 6 А – 10А, рідше 16А;
-
- розетки: 16 А – 25А;
-
- електроплита (в залежності від її потужності) - 20А - 32А
-
- бойлер в залежності від його потужності 16А - 25А
Визначити точніше можна провівши нехитрий розрахунок. Для цього потрібно підсумувати усі можливі потужності одночасного підключення. Отриману величину розділити на напругу мережі. Вийти величина струму. Захисний вимикач вибираємо найближчий за значенням.
Купівля автоматичних вимикачів
Придбати автоматичний вимикач сьогодні не представляє ніякої праці. Для цього можна звернутися в будь-який спеціалізований магазин будівництва або ремонту. В інтернет-магазині купити автоматичні вимикачі можна набагато дешевше. Але в будь-якому випадку, необхідно вибирати тільки якісні вмикачі. Саме тому ми рекомендуємо вибирати та проводити покупку автоматичних вимикачів тільки відомих брендів, наприклад: Legrand RX3. Пам'ятайте, що не можна економити на захисті!