Таймери та Реле часу
Що таке "таймер"
Таймер і реле часу - це низьковольтні прилади, які призначені для включення і виключення електричних установок згідно заданої тимчасовою програмою.
Навіщо потрібен таймер або реле часу
Багато процеси у виробництві і побуті вимагають періодичного, а іноді і циклічного включення приладів в строго заданий час. Найпростіший приклад застосування в побутовому господарстві - це використання таймера при освітленні акваріума, підсвічування рослин і т. д. Дуже складно самому контролювати цей процес. Адже не завжди є можливість вчасно ввімкнути або вимкнути підсвічування. З таким же успіхом можна застосовувати реле часу для включення електричних обігрівачів за годину до планованого повернення додому, щоб увійти вже в теплу кімнату. А вранці немає необхідності переживати, що забув вимкнути нагрівач або підсвічування. Реле часу сама в змозі зробити заплановане відключення.
Відміну від Таймера Реле часу
Не дивлячись на те, що функціонально Таймер і Реле часу виконують одну і тугіше завдання, вони відрізняються між собою. Справа в тому, що Таймер - це пристрій, який відраховує час у прямому ході або використовує зворотний відлік. Тобто задається програма включення/вимикання якогось приладу без прив'язки до природного ходу часу нашим годинником. Він відраховує інтервал від віртуального значення. Наприклад, включити лампу через одну годину і вимкнути її через дві години. Як тільки таймер запускається програма почне виконуватися.
Реле часу відраховує час, який відповідає використовуваним нами годинах. Програма задається вимірюванням в добі від 0 до 24 годин - для добового реле, додатково по дням тижня - для тижневого реле часу.
Застосування таймерів
Як вже зазначалося, Таймери дуже широко застосовуються не тільки у виробництві, але і в побуті. Їх використовують для управління освітленням, у тому числі в теплицях для вирощування розсади; вентиляцією і опаленням; управління насосами для подачі води і так далі. Дуже ефективне використання Реле часу досягається при включенні рекламних вивісок і підсвічування фасадів, освітлення сходових маршів в під'їздах багатоквартирних будинків.
Установка і монтаж
Таймери розрізняються за способом монтажу і установки. Вони можуть монтуватися в електричному щитку (реле часу на дін рейку) разом з автоматичними вимикачами, а можуть використовувати окремо. Наприклад, Timer 26 встановлюється прямо в побутову розетку і таким чином виходить "розетка з таймером". А реле SYN 169 встановлюється на стандартну DIN-рейку.
Функціональний ряд
По періоду, кроку програмування і відмінності виконуючого механізму таймери (реле часу) складають широкий функціональний ряд:
Таймер механічний
|Виконуючий відліковий механізм - годинник, є механічним приладом, який і виробляє замикання і розмикання контактної групи. Для зручності користувача на передній панелі механізму таймер механічний має циферблат, як у годин. Управління та програмування здійснюється за допомогою "прапорців", які треба підняти або опустити.|
Електронний Таймер
|Виконуючий механізм - електронні годинники з рідкокристалічним дисплеєм. Управління та програмування проводиться кнопками|
Таймер з резервом ходу
|Таймер приводиться в дію від живлячої напруги мережі. Якщо електрика відсутня, то таймер зупиняється і програма "збивається". Для виключення таких випадків таймери і реле часу оснащують власним "аварійним живленням" і встановлюють батарейку - це і називається "резерв ходу"|
Добовий таймер
|Добовий таймер дозволяє встановити програму в циклічному режимі на одну добу. Програмування здійснюється, як правило, з кроком 15 міну (для електронних крок може бути і до 1 хвилини). По закінченню доби і початок друге таймер почне виконувати ту програму.|
Тижневий таймер
|Тижневий таймер дозволяє створити програму на цілий тиждень.|
Річний таймер
|Річний таймер використовується вкрай рідко, але він вже дозволить зробити глобальну програму на цілий рік|
Астрономічний годинник
|Таймер-астрономічне реле, яке виконує програму протягом року за вказаними географічними координатами і сам визначає час сходу і заходу сонця. Дуже серйозний апарат. |
Загальні переваги реле часу Theben
Великий термін служби і надійність реле часу Theben (ТЕБЕН) досягається за рахунок того, що всі механізми, що вимикаються і вмикаються тільки в момент нульового значення струму. Такий підхід дозволив досягти значного збільшення можливих циклів спрацьовування реле, терміну служби і збільшити комутаційну навантаження в порівнянні з аналогами. Електромеханічне реле часу Theben настільки надійне, що на нього діє гарантія від виробника 5 років. Батарея резервного ходу змінна, на відміну від безлічі представлених на нашому електротехнічному ринку аналогів. Термін служби батареї до 10 років.
Як вибрати і придбати Реле часу
Вибір залежить від тих завдань, які необхідно вирішити. Зовсім немає необхідності купувати дороге астрономічне реле для включення світла в акваріумі. Необхідно залишити тільки той функціонал, який дійсно необхідний. Придбати Реле часу Київ наш інтернет магазин пропонує не тільки Тебен, але і таких виробників, як АББ, Шнейдер Електрик, Хагер. Ціна Реле часу вказана в гривнях з урахуванням ПДВ. Відправлення здійснюється у всі міста України службою Нова пошта.
Отримати консультацію або зробити заказ Реле часу можна по телефону Київ 593-9818