Якщо спочатку датчики руху були приладами контролю і забезпечення безпеки, то сьогодні дані прилади стають важливим елементом організації ефективного освітлення. Вони допомагають автоматично вмикати світло у відповідь на спрацьовування (виявлення рухової активності), а потім при відсутності переміщень відключають його. У результаті прилад дозволяє практично не використовувати вимикач і забезпечує економне споживання електроенергії.
Купуйте відокремлені інфрачервоні датчики німецького виробництва або вбудовані освітлювальні прилади на сайті ELMAR. У нас представлена висококласна продукція, що відповідає міжнародним стандартам і нормам. Досвідчені фахівці допоможуть визначити підходящу вам модель датчика і організовують поставку товару в Київ або будь-який куточок України. В результаті покупка не становитиме навіть найменших проблем
Як працює датчик руху для освітлення?
Принцип дії датчика, який дозволяє автоматично включати і вимикати світло, досить простий. Прилад підключається до електричної мережі 220 В і смолоскип, який повинен працювати по спрацьовуванню (виявлення рухової активності). Після цього прилад виконує роль вимикача і допомагає економити електроенергію на освітлення:
-
При виникненні переміщень в зоні чутливості датчик починає роботу.
-
Якщо модель вміє визначати рівень освітленості, то прилад спочатку аналізує даний показник.
-
Якщо природного освітлення у приміщенні менше, ніж виставлено в ході регулювання, то датчик реагує, контакти для світильника змикаються, і включається освітлення.
-
Якщо в приміщенні достатньо ясно (відповідний параметр вище установки для спрацьовування), то реагувати датчик не буде - включення світильника не відбувається.
-
За умови, якщо прилад не здатний визначити параметр освітленості, то за будь-якої рухової активності в зоні чутливості приладу, буде відбуватися включення освітлення.
-
Через заданий час при відсутності рухової активності датчик спрацьовує як вимикач.
Де використовуються датчики?
Сфера застосування таких приладів активно розростається. Раніше вони застосовувалися переважно на парковках, в офісних будівлях, громадських туалетах. Сьогодні датчиками оснащуються різні об'єкти, де за рахунок простий регулювання можна істотно знизити витрати на електроенергію (економія може становити 70% і більше). Найчастіше для цілей освітлення такі прилади використовують в наступних місцях:
-
у під'їздах і коридорах житлових будинків;
-
на балконах, верандах і лоджіях;
-
поблизу прибудинкової території;
-
для охорони гаражів, складів, комор;
-
у громадських місцях, у тому числі на алеях, парках і т. д.
Основні різновиди датчиків руху
Датчики, що дозволяють управляти освітленням, діляться на різні види. По-перше, у них відрізняється принцип, що дозволяє визначити рухову активність. За цим критерієм виділяють інфрачервоні (найбільш популярні і затребувані), ультразвукові, радіохвильові датчики і т. д. Щоб показники похибок і помилкових спрацьовувань становили меншу величину, в деяких моделях поєднуються дві технології детектування переміщень.
По-друге, датчики діляться по сфері використання на дві групи:
-
призначені для приміщень. Вони не дозволяють регулювати область чутливості (кути огляду статичні). Ступінь захисту корпусу може становити мінімальні значення, так як атмосферний вплив на корпус приладу виключено. Встановлювати їх можна на стіну або стеля;
-
вуличні прилади. Тут нерідко можлива регулювання кутів огляду (область). Корпус більш міцний і надійний. Встановлюються такі датчики переважно на фасадних частинах будинків та споруд.
По-третє, датчики руху відрізняються по зоні виявлення (кутам огляду):
-
виділяють моделі з відносно невеликою оглядовістю від 100 до 180 градусів;
-
із збільшеною зоною дії (кути складають від 180 до 270 градусів);
-
кругові датчикі (мають повну оглядовість і можуть реагувати на рухову активність на 360 градусів).
До важливим класифікаційним факторів відноситься такий параметр, як ступінь чутливості. Найбільше значення мають датчики присутності, здатні детектувати навіть вдихи людини або натискання пальцями на клавіатурі. Але разом із зростанням чутливості підвищується ризик помилкового реагування.
В окрему категорію виділяють світильники і прожектори з вбудованими датчиками руху. Це пристрої 2 в 1, яким не потрібно вимикач або додаткові прилади: світло загоряється при реагуванні детектора, а при його відсутності - відключається.
Як вибрати і відрегулювати ?
При виборі датчика руху варто враховувати такі важливі параметри:
-
Рівень чутливості і дальність дії.
-
Ступінь захищеності корпусу (для сухих приміщень клас захисту може становити навіть IP20, але для вулиці мінімально відповідний датчик - з класом IP44).
-
Додаткові параметри, а саме здатність визначити освітленість.
Регулювання датчика для освітлення не становить особливої праці і зводиться до таких моментів:
-
Потрібно відрегулювати чутливість: правильно спрямувати і налаштувати дальність. Без цього прилад може давати помилкові включення освітлення.
-
Задати параметр освітленості, за яким датчик буде реагувати на рух і включати світло.
-
Відрегулювати час роботи освітлювального приладу після включення.
У нашому інтернет-магазині ви швидко знайдете відповідний вам датчик руху. Консультанти підкажуть, як відрегулювати його чутливість і ефективно використовувати для конкретних цілей і завдань.