Кошик порожній
Реле напруги
Реле відноситься до електрично керованого комутатора або компонента, що використовується для розмикання або переривання ланцюга. Реле напруги працюють на основі заданого рівня напруги або сили, яка керує електричним струмом між двома точками. Чутливе до напруги реле - це реле, що використовується в автомобільній, вантажної і морської техніки. VSR визначає генерується вхідна напруга і автоматично вмикає або вимикає прилад або ланцюг при заданих напруг для різних застосувань. Придбати реле напруги можна ZUBR, ABB, SCHNEIDER.
Сортувати
Показувати
На сторінку
Як працюють реле напруги
Реле напруги керують попередньо встановленими величинами напруги, що передається по електричним ланцюгам.
Процес управління реле напруги
Струми, що протікають через котушку реле, створюючи магнітне поле. Поле притягує важіль перемикача і дозволяє йому змінювати положення. Перемикачі напруги зазвичай пропонують два положення в залежності від того, включений струм котушки чи ні. Реле напруги можуть бути реле підвищеної напруги, реле зниженої напруги або їх комбінацією.
Різновиди реле напруги
- Реле перенапруги: Реле перенапруги спрацьовує, коли струм, створюваний навантаженням або пристроєм, підключеним до виходу ланцюга, перевищує попередньо визначене значення. Реле перенапруги підключається до трансформатора або пристрою, що передає електричну енергію від одного ланцюга до іншої. Реле відкалібровано для роботи при / або вище заданого рівня напруги. Коли реле включено, один або кілька контактів відключаються або розмикаються автоматичним вимикачем.
- Реле низького напруги: Реле зниженої напруги спрацьовує, коли напруга, яка тече через котушку реле, падає нижче заданого значення. Реле зниженої напруги захищають навантаження від падінь напруги, які можуть призвести до перебоїв у харчуванні та відключення живлення. Контакти реле розмикають автоматичний вимикач, коли напруга падає до певного рівня.
Реле контролю напруги являють собою напівпровідникові захисні реле, які автоматично спрацьовують при втраті однієї або кількох фаз трифазного живлення або при зміні послідовності фаз.
Реле напруги ЗУБР
Реле напруги ЗУБР (ZUBR) – це реле напруги, який розроблено і проводиться в Україні. Спеціальна мікросхема контролює вхідну напругу мережі живлення. Принцип налаштування і використання реле напруги ЗУБР дуже прості. Реле напруги має принцип установки, як і звичайні модульні автомати. Його фіксую на ДІН-річці і підключають в проводку. Місце включення в струмового ланцюга визначається завданням захисного відключення того чи іншого обладнання від стрибків напруги. При необхідності чи бажанні власника захистити від підвищеної – зниженої напруги всю квартиру, весь будинок йди дачний будиночок реле напруги вбудовують на вході перед захисним автоматом. Таким чином, автомат у випадку КЗ або перевантаження забезпечить захист самого реле напруги.
Як налаштувати реле напруги ZUBR
Завдяки цифрового дисплея і кнопок на корпусі реле проводиться встановлення нижньої і верхньої межі можливого допустимого, як вважає замовник (або запрошений електрик) значення напруги. Наприклад, якщо все обладнання працює, має працювати, на напругу 220 – 240 В~, то верхня межа реле напруги варто було б встановити на значення, скажімо 241 В~. Так ніхто не надходить. Реле напруги має захистити не просто від підвищеної напруги в мережі, а від пікових кидків. Тому непогано знати характер поведінки напруги в мережі вашої квартири перед тим, як запрограмувати реле напруги ЗУБР або інше. Відштовхуючись від короткочасно допустимих величин напруги для побутової техніки реле напруги встановлюють на 245 В~.
Добре, але виникає питання. А що робити, якщо напруга у мережі постійно трохи завищена до 245-250 В~? Відповідь прозаїчний. У цьому випадку реле напруги ЗУБР або інше не допоможуть. В такому випадку просто необхідно встановлювати стабілізатор напруги, який буде утримувати робоче напруга в необхідних меж.
Аналогічно встановлюється межа реле напруги для нижнього значення. Зазвичай його не опускають нижче 200 В~. Але при підвищеній завантаженні мережі, тим більше в старих поганих електромережах напруження часто йде до 180~ і нижче. Знову ж таки, необхідно розуміти, що це «нормальне» напруга для саме цієї мережі чи це випадковий кидок вниз.
Якщо занижене значення напруга є практично природним і повсякденним для саме цієї мережі, то вихід той самий – стабілізатор напруги. Якщо це нонсенс, ну трапляється – тоді можна і потрібно купити і поставити реле напруги.
На які розраховані струми реле напруги і, зокрема, реле напруги ZUBR
Реле напруги, як правило, не розраховані на великі робочі струми. Реле саме по собі слабкострумовий прилад. Але реле напруги ЗУБР (ZUBR) виробляються в інтервалі від 5 до 63 А. Часто задається питання, яким автоматом треба захищати реле напруги. Відповідь досить проста. Якщо вхідний автомат на 32 А, то реле напруги ЗУБР необхідно купити на 32 і не менше! А ось, якщо плануєте в подальшому модифікувати мережу і збільшити навантаження, то варто відразу подумати і купити реле напруги ЗУБР на більший струм, приміром, 40А або 50 А, а може і все 63 А. Від сюди стає зрозумілим, що реле напруги не повинно бути за номіналом струму менше захисного автомата, але більшого значення цілком допустимо.
Які ще бувають реле напруги
Реле напруги досить затребуваний клас приладів захисту в електропроводці і обладнанні. Особливе значення реле напруги набуває в побуті, де безліч гаджетів і побутових приладів постійно увімкнений в мережу, навіть якщо в цьому немає необхідності. У разі сильного пікового кидка напруги всі плати реле приладів, які включені і знаходяться в режимі очікування будуть спалені. Особливо варто піклуватися про платах газових котлів, які, щоб поміняти треба буде викинути неабиякі гроші. Але для захисту такої дорогої техніки рекомендується використання не реле напруги, а стабілізатор напруги!
Тим не менш, для захисту холодильників та іншої техніки можна використовувати кілька варіантів реле напруги і перенапруги ЗУБР:
- Однофазне реле напруги в компактному корпусі ZUBR D2;
- Однофазне реле напруги ZUBR D;
- Однофазне реле напруги з термозахистом ZUBR Dt;
- Домашнє реле напруги в розетку ZUBR R1;
- Домашнє реле напруги з сенсорним управлінням ZUBR SR1;
- Трифазне реле напруги ZUBR 3F;
- Багатофункціональний реле ZUBR MF;
- Домашнє реле напруги з подовжувачем ZUBR R2/P3/P6
Придбати реле напруги ZUBR можна, як з наявності на складі в Києві, так і з постачанням «під замовлення». Відправка в міста в Україні здійснюється службами доставки.
Популярні питання про Реле напруги
-
👍 Які Реле напруги популярні?
Клієнти інтернет-магазину найчастіше купують такі товари: -
💥 Які новинки в категорії Реле напруги?
Інтернет-магазин пропонує вам такі новинки даної категорії: -
💰 Які дешеві товари в категорії Реле напруги?
Інтернет-магазин пропонує вам найдешевші товари даної категорії: