Диференційна захист
Диференціальні вимикачі навантаження iID K (МЕК/EN 61008-1) - це пристроїв захисного відключення (УЗО), що виконують наступні функції: захист людей від ураження електрострумом при прямому дотику (струм витоку 30 мА),захист електроустановок та майна від ризику загоряння при пошкодженні ізоляції(струм витоку 300 мА)
УЗО і Диф автомати Schneider Electric постійно є в наявності на складі компанії (стандартні позиції). Купити можна оптом або в роздріб. Ціна вказана в грн/шт з ПДВ.
Час спрацьовування диференціальних пристроїв високої чутливості
Всі диференціальні пристрої високої чутливості (30 мА) серії Acti9 відповідають стандартам МЕК/EN 61008 і МЕК/EN 61009. Визначаються цими стандартами час спрацьовування гарантує ефективність цих пристроїв для захисту людей від прямих дотиків.
Час спрацювання диференційного пристрою – час між появою небезпечного струму витоку і відключенням пошкодженої ланцюга.
Для диференціального пристрою чутливістю I n = 30 мА:
Струм ушкодження (мА) |
Максимальний час спрацьовування (мс) |
Я n/2 |
15 |
Неспрацювання |
I n |
30 |
300 |
2 x I n |
60 |
150 |
5 x I n |
150 |
40 |
Ці значення часу спрацьовування відповідають вимогам стандартів МЕК/EN 61008 і МЕК/EN 61009. Вони гарантують захист людей від прямих дотиків, так як:
-
При прямому дотику людини до провідника під напругою струм проходить безпосередньо через тіло людини.
-
Струм такої ж сили виявляється диференціальних пристроєм.

-
У технічній частині стандарту МЕК 60479 аналізується чутливість людського тіла до електричного струму. Крива c1 визначає для кожного значення струму, максимальну тривалість дії струму до виникнення небезпеки травмування людини.
-
Накладення двох кривих показує, що наведені вище значення часу спрацьовування забезпечують безпеку користувачів.
Контроль часу спрацьовування
У випадку, якщо користувачеві потрібно перевірити час спрацьовування диференціальних пристроїв, він повинен діяти у відповідності з наступною процедурою:
-
встановити струм витоку еталонної сили;
-
визначити точний час спрацьовування.
Порядок дій
Вимірювальні прилади повинні відповідати стандарту МЕК/EN 61557-6.
Виконайте дії в наступному порядку, дотримуючись заходів безпеки:
-
від'єднайте навантаження;
-
встановіть вимірювальний прилад нижче досліджуваного диференціального пристрою (наприклад, у розетку);
-
виконайте вимірювання.
Періодична перевірка працездатності
Пристрої диференціальної захисту життєво важливі для захисту людей. Тому:
-
стандарти по експлуатації та технічному обслуговуванню електроустановок вимагають регулярного тестування цих пристроїв;
-
стандарти на вироби МЕК 61008 і МЕК 61009 вимагають, щоб на передній панелі цих пристроїв була встановлена кнопка тестування (позначена літерою «Т»). Таким чином, користувач може упевнитися в працездатності диференціального пристрою.
Кнопка тестування дає можливість отримувати достовірну інформацію про функціонування пристрою: спрацьовування безпосередньо при натисканні кнопки гарантує правильну роботу захисту. У разі неспрацьовування необхідно провести відповідний аналіз з метою визначення причини цієї відмови.
Періодичність тестування
Пристрої диференціальної захисту повинні тестуватися з періодичністю, що визначається чинними правилами пристрою електроустановок та/або техніки безпеки. У відсутність правил компанія Schneider Electric рекомендує здійснювати тестування:
-
після першого підключення і після кожного повторного підключення;
-
щорічно для нещодавно встановлених пристроїв, що експлуатуються в неагресивному навколишнього середовища (відсутність пилу, кородуючих речовин, вологості тощо);
-
раз в три місяці – для пристроїв, що експлуатуються 7 і більше років у неагресивної навколишньому середовищі;
-
щомісяця – для пристроїв, що експлуатуються в агресивному навколишньому середовищі або при високому ризику грозових розрядів.
Спрацювання при тестуванні
Спрацювання при тестуванні часто пояснюється зовнішніми по відношенню до пристрою причинами. В нижченаведеній таблиці подані можливі причини, додаткові перевірки і випробування, а також необхідні коригувальні дії (залежно від результатів перевірок). Після виконання коригувальної дії слід повторити тестування аж до отримання позитивного результату.
Негативний результат тестування:
-
Якщо частота мережі відрізняється від необхідної, випробування допомогою кнопки тестування не буде достовірним;
-
Якщо обмірювана напруга менше 85 % від вказаної на апараті значення, кнопка тестування може не функціонувати, в той час як захист залишається працездатною;
-
Якщо виміряна напруга перевищує 110 % від вказаного на апараті значення, існує небезпека руйнування апарату;
-
Неправильне напруга може бути результатом помилки при підключенні (наприклад, інверсія фаза/нейтраль, відсутність однієї фази і т. д.). 4-полюсні диференціальні пристрої Acti9 не можуть використовуватися в однофазних ланцюгах. 4-полюсні диференціальні пристрої Acti9 можуть стандартно використовуватися в трифазних ланцюгах без нейтралі.
-
Якщо апарат відключається, диференційна захист функціонує правильно.