Що таке корпусні автоматичні вимикачі MCCB та їх відмінність від MCB, ELCB і RCCB
Широко відомі автомати MCB (від англ. miniature circuit breaker). Вони застосовуються в житлових, комерційних і промислових енергетичних установках. Це маленькі уніфіковані автомати захисту від струмів короткого замикання і перевантаження електромережі. Але усі вони призначені на струми до 125 А з обмеженням максимального ударного струму до 10 – 15кА.
У промислових установках, в яких протікають більш високі струми при більшому номінальному значенні напруги можуть виникати набагато більші значення ударних струмів. Для захисту таких потужних ланцюгів і споживачів використовуються автомати в литому корпусі звані, як MCCB (повна форма: автоматичний вимикач в литому корпусі від англ. moulded case circuit breaker). Корпусні автомати MCCB використовуються вже в основному для струмів 250-800 ампер на фідерах двигуна.
Ця система автоматичного вимикача в основному захищає всю електричну систему від перевантаження і наявності таких умов проблем, як коротке замикання. Простіше кажучи, це гаджети електричного захисту, які використовуються в основному з широким діапазоном напруг, так як корпусні вимикачі MCCB, мають регульовані параметри відключення і можуть витримувати до 2500 ампер в поточних номінальних значеннях.
Корпусних автоматичний вимикач, також відомий, як MCCB - є пристроєм, який автоматично відключає електричний ланцюг під час ненормального стану мережі, що може означати перевантаження, а також в несправних умовах. MCCB в даний час широко використовуються в електричних мережах низької напруги замість використання плавкого запобіжника. В якості поводження з корпусними автоматами електрично більш безпечно і надійно, ніж використання плавких запобіжників.
Принципи роботи MCCB і його застосування
Система MCCB використовує чутливе до температури пристрій, також відоме як тепловий елемент, поряд з чутливим до струму електромагнітним пристроєм, яке також відоме як магнітний елемент, щоб забезпечити загальний механізм відключення, який використовується для цілей захисту та ізоляції. Це дозволяє пристрою MCCB забезпечувати захист від перевантаження поряд з захистом від електричних ушкоджень будь-якого типу ситуації короткого замикання, а також, як електричний вимикач для негайного відключення.
Що таке MCCB
Згідно фактом захисту від перевантаження система MCCB забезпечується через чутливі до температурі компоненти, які всередині, по суті, являють собою біметалічний контакт. Контакт такого типу, який в основному складається з двох металів, які розширюються з різними швидкостями при впливі більш високих рівнів температури і в нормальних умовах роботи, біметалічний контакт зможе пропускати електричний струм через систему MCCB. Коли загальне значення струму перевищує величину відключення, біметалічний контакт почне нагріватися і згинатися з-за різних теплових меж теплового розширення в напрямку хімічної конструкції.
Згідно з захистом від коротких замикань електричних MCCB забезпечує швидку реакцію на коротке замикання, засноване на принципі електромагнетизму. Коли відбувається коротке замикання всієї електричної ланцюга, через соленоїд починає текти великий струм, і в результаті в ньому створюється сильне електромагнітне поле, яке в основному потім притягує розчіплювач і розмикає контакти.
Крім того, на додаток до всіх механізмів відключення, корпусних автоматичний вимикач MCCB може також використовуватися в якості пристрою для ручного розмикання у випадку аварійної ситуації або навіть будь-якого типу операції технічного обслуговування, оскільки дуга може бути створена в межах діапазону, коли контакт розмикається один від одного.
Різні типи вимикачів в литому корпусі MCCB
Існує п'ять типів MCCB:
-
Тип
-
Тип С
-
Тип D
-
Тип До
-
Тип z
Так як тип B MCCB має діапазон робочого струму, який спрацьовує від трьох до п'яти разів по загальному номінальному струму разом з робочим відгуком з 0,04 секунди мінімального і максимальної межі 13 секунд. Який дуже підходить для побутових застосувань поряд з додатком резистивної навантаження з меншим значенням імпульсного струму.
На фото: MCCB – Schneider Electric - Компактний автоматичний вимикач в литому корпусі 3-полюсний Schneider Electric Compact NSX 3P3D MICROL 2.3 400A NSX400F. Надано по Каталогу Schneider Electric
Тип З MCCB відключає від 5 до 10 разів від номінального струму на вході з часом відгуку від мінімальної межі 0,04 секунди і максимальної межі 5 секунд, поєднуючи застосування, відповідне для комерційного або промислового використання, з додатками індуктивного навантаження для помірного імпульсного струму.
Тип D MCCB відключає від 10 до 20 крат сумарного номінального вхідного струму разом з часом відгуку не менше 0,04 секунди і максимальною межею не більше 3 секунд, поєднуючи призначення комерційних або промислових додатків з можливістю застосування програм з індуктивною ємнісний навантаженням, таких як або двигуни та великі вендингові мотори.
Тип K і тип Z MCCB відключає від двох до трьох разів від вхідного номінального струму разом з часом відгуку мінімум 0,04 секунди до максимальної межі 5 секунд, що в основному дуже чутливо до короткого замикання і в основному використовується для виробництва сильно чутливі пристрої, такі як напівпровідникові пристрої, роблять його придатним для використання в медичних інструментах, а рівень допоміжного струму дуже низький на дочірньої плати розподілу для ІТ-обладнання.
На фото: MCCB - Schneider Electric - Компактний автоматичний вимикач в литому корпусі Compact NSX 100F Vigi add-on MH - TMD - 16 A - 3P 3d . Надано по Каталогу Schneider Electric
Де можна купити Schneider MCCB?
Є багато компаній, що займаються роздрібною торгівлею і оптовою торгівлею електрообладнанням, які нададуть саме те, що ви збираєтеся зустріти з вашою метою. Один з найбільш популярних виробників MCCB, відомий як Schneider Electric, пропонує вам всі варіанти, які ви будете мати для своїх цілей. Ви можете легко перевірити на сайті Schneider Electric для правильного вибору продукту, який буде корисний з точки зору захисту вашого електричного обладнання. В залежності від того, який тип MCCB ви купуєте, ціна може дуже сильно коливатися і відрізнятися від мінімальної до максимальної. Рекомендуємо при виборі автоматичних вимикачів в литому корпусі зупинити свій вибір і купити Schneider Electric MCCB.
Відмінності між MCB, MCCB, ELCB, RCCB
Щоб допомогти вам розрізнити MCB, MCCB, ELCB і RCCB, предоставиv вам кілька ключових відмінностей, які можуть допомогти отримати більш чітке уявлення про 4-х основних типах автоматичних вимикачів.
MCB
MCB - скорочення від Miniature Circuit Breaker. Пристрій автоматично відключає електричну ланцюг всякий раз, коли в електричній мережі виникає якась несправність, наприклад, коротке замикання або перевантаження.
На фото: MCB - Schneider Electric - Мініатюрний автоматичний вимикач, Acti9 iC40, 3P + N, 10 A, B Curve, 4500 A, 6 кА. Надано по Каталогу Schneider Electric
MCB - це електромеханічний пристрій, яке захищає електричні дроти, пристрої, прилади і т. д. від перевантаження по струму, щоб запобігти будь-які пошкодження, займання або ураження електричним струмом. MCB досить прості і набагато безпечніше в обігу, ніж запобіжники; з їх допомогою також швидко можна відновлювати подачу струму. Розраховані на номінальний струм від 0,5 А до 125А і стійкі до ударних струмів від 4,5 кА до 15кА.
MCCB
Автоматичний вимикач в литому корпусі є іншим типом пристрої електричного захисту, яке використовується, коли струм навантаження перевищує межу, який може утримувати MCB.
На фото: MCCB - Schneider Electric EasyPact CVS EASYPACT CVS400F TM400D 4P4D. Надано по Каталогу Schneider Electric
Автоматичний вимикач в литому корпусі також забезпечує захист від коротких замикань, перевантажень і може також використовуватися для комутації ланцюгів. Він також використовується для більш високого номінального струму і рівня несправності в побутових і невеликих комерційних додатках. Але великий номінальний струм і висока вимикаюча здатність MCCB набагато більш корисні для промислового застосування.
RCCB
RCCB - означає, що це вимикач залишкового струму. Це пристрій в основному являє собою электропроводное пристрій, функція якого полягає у відключенні ланцюга всякий раз, коли відбувається витік струму з тіла людини, або якщо струм не збалансований між фазовими провідниками.
На фото: Автоматичний вимикач залишкового струму – Acti 9 iID RCCB 4P 40A 500mA s type AC Надано по Каталогу Schneider Electric
Це найкраще пристрій для виявлення і контролю струму витоку струму, тому воно забезпечує захист від ураження електричним струмом або ураження електричним струмом, викликаного прямими контактами. RCCB зазвичай використовується послідовно з MCB. MCB захищає RCCB від перевантаження по струму і струму короткого замикання. Як нейтральні, так і фазні дроти підключені через RCCB. Комбінація цих двох пристроїв забезпечує дуже ефективну форму захисту від ураження електричним струмом і широко використовується для захисту від струму витоку близько 10, 30, 100 і 300 мА.
ELCB
Захисний автомат від витоку на землю - ELCB
Це розшифровується як переривач витоку на землю. Ці пристрої виконують ту ж функцію, що і автоматичний вимикач залишкового струму, але є пристроями з датчиками напруги. Однак ELCB - це стара технологія, і вона більше не використовується. RCCB зайняв центральне місце, оскільки він є чутливим до струму пристроєм, і він має краще перевага перед ELCB.