Розподільчий щит є важливою ланкою електричної системи, що відповідає за прийом і наступну подачу електроенергії. Монтаж щитків сьогодні стає невід'ємною складовою при виконанні робіт по електропроводки у квартирах, приватних будинках, на дачі, в офісах і інших об'єктах. Електричний щит з встановленими в нього автоматами, УЗО та іншими елементами відповідає за введення та розподіл електроенергії, максимальну безпеку експлуатації обладнання.
Конструкція електричного розподільного щита
Розподільчий електричний щит - це невеликий бокс або ж шафа, який в основному оснащується дверцятами. Всередині розміщуються ніші (модулі) під установку автоматичних вимикачів і ПЗВ, диференціальні автомати і т. д. Дверцята електричних щитів бувають білими, прозорими і напівпрозорими. Зазвичай якщо корпус боксу металевий, то дверцята робиться із пластику.
Внизу або вгорі розподільного щита є отвір для підключення вхідного силового кабелю (введення). Також передбачається місце для проводів від всього електричного обладнання в будинку - розеток, освітлення, безпосередньо підключаються приладів (для управління електричним живленням). На ці модулі в din-рейки щита підключаються автомати, різні реле і ПЗВ.
Многомодульные електричні розподільні щити використовуються у великих об'єктах. Невеликі щитки на 2-10 ніш (компактніше по висоті, але такі ж по монтажній глибині). Такі щити потрібні для живлення та управління окремими приладами, організації висвітлення роботи окремих частин електричної ланцюга. Вибирати розподільний щит за кількістю модулів варто з запасом на випадок подальшого розширення електричної мережі, появи нових пристроїв.
Матеріали та комплектація електричного щитка
Сьогодні зазвичай зустрічаються щитки з металевим або пластиковим корпусом. Від цього прямо залежить ступінь захисту від механічних пошкоджень, зовнішній вигляд і вартість пристрою. Металеві бокси коштують дорожче.
Комплектація у пропонованих електричних щитків може бути різною і включати:
-
клемні колодки для проводів;
-
заглушки для використовуваних модулів;
-
заземлювальні шини;
-
монтажний набір і т. д.
Способи монтажу розподільного щита
Тип установки електричних розподільних щитів, як правило, спочатку закладається в їх конструктивні особливості. Виділяють три основних способи монтажу щитків:
-
Вбудована установка щитка. Монтаж такого електричного розподільного щита здійснюється в отвір у гіпсокартон або ж підготовлену нішу в стіні, необхідної глибини і лінійних розмірів. Подібна установка економить простір, всі силові дроти повністю приховані, а у самого боксу (шафи) на увазі залишається лише дверцята.
-
Накладний монтаж електричного щитка. Така установка є трохи більш спрощеним варіантом. В такому разі гарантовано відмінний доступ до електричного щита. До того ж процес монтажу максимально простий: здійснюється за допомогою кріплень до стіни.
-
Підлогова установка. Даний монтаж рідко використовується для квартирного обладнання, а підходить для масивних і великих електричних розподільних щитів і шаф. Пристрій в даному випадку просто ставиться на підлогу, а інша установка або фіксація не виконується.
Рекомендації по вибору щитів енергорозподілу:
-
До купівлі та монтажу розподільного многомодульного боксу потрібно визначити кількість необхідних din-рейок під автомати і брати щити з невеликим запасом. В такому випадку спочатку простіше розміщувати кабелі, адже є вільне місце не тільки по глибині, але і по ширині або висоті щита.
-
Крім акценту на матеріалах виготовлення (металеві шафи або пластикові бокси), варто звертати увагу на клас захисту щитка. Вологозахищений електричний розподільний щит IP65 підійде для складу, автомийки, інших об'єктів з високою вологістю. В квартирі можлива установка простих моделей IP40. Такий щиток не вологозахищений, але досить герметичний в плані проникнення пилу.
-
Вибір бренду-виробника розподільного щита. Як і при покупці будь-якого електричного пристрою, краще віддавати перевагу продукції відомих марок. Такі бокси енергорозподілу відповідають нормам і стандартам безпеки, позбавлені конструктивних вад, прості в монтажі (незалежно від обраного способу встановлення і матеріалу - металеві або з пластика).
Придбати електричний розподільний щит в Києві або будь-якому місті України ви можете в інтернет-магазині Elmar. Ми пропонуємо висококласні електричні щитки розподілу виробництва Schneider Electric і ABB за вигідними цінами.