• 097 439-6335 Київ
 • Київ, вул. Автопаркова, 7 (М. Бориспільська)

  Слава Україні! Героям слава! Ми сильні разом! 

УВАГА ! ₴₴₴ Ціни вказані з ПДВ станом на 16 липня 2024 року довідково та можуть бути змінені. >>> Продаємо продукцію гуртовими партіями за безготівковий розрахунок. Мінімальна сума замовлення повинна становити не менше всього 500 ₴ >>> Для кінцевого -  споживача з наявності або з поставкою "на замовлення" тільки якщо для нього буде зручно >>>Оновлено ціни на кабель LAPP на липень 24 року

 

 • Бренд
 • Струм, А
 • Виробник
 • Сімейство
 • Тип товару
 • Область застосування
 • Ступінь захисту, IP
 • Ціна
   – 
  • 58.3₴
  • 5175.8₴

модульні автомати

Модульні автомати - це скорочене широко вживається словосполучення, яке позначає засоби захисту електромережі від різних аварій, а конкретно - модульні автоматичні вимикачі.
 
Ніяка електрична мережа вже давно не обходиться без захисту - без модульних автоматів.  Кількість брендів, видом, найменувань, виробників приголомшує і заводить в глухий кут при виборі одного єдиного модульного автомата для заміни собі додому або в квартиру в електричний щиток.  Але щось в них є спільне?  І, як вибрати той єдиний модульний автомат, який буде служити довго, якщо не вічно?

Що таке модульні автомати?

Модульні автомати отримали свою назву від поєднання двох слів, які описують їх основні переваги:
 • Модульні - все автомати виконуються, якщо не в строгій геометрії корпусу, то точно з дотриманням основних принципів - монтуються на універсальну стандартну DIN-рейку 35 мм і мають ширину полюса 17,5 мм.  Ось це і є один модуль.  Далі модулі складаються з іншими модулями і виходять двухмодульной, трехмодульний апарат;

Купить 1- модульный автомат 63А 6 кА ЧИНТ (Китай) предлагает интернет-магазин ELMAR в Украине

На фото: 1 модульний автомат 63А 6 кА ЧИНТ (Китай).  За матеріалами Каталогу CHINT.
 
 • Автомати - тобто автоматично працює за заданим заздалегідь принципом і відповідно до встановлених на заводі настройками.  Кожен автомат має два функціоналу захисту:
  • Електромагнітний расцепитель - захист від струмів КЗ;
  • Тепловий расцепитель - від струмів перевантаження
Таким чином модульний автомат являє собою автоматичної модульне низьковольтне пристрій для захисту електропроводки від струмів КЗ і струмів перевантаження, які можуть виникнути в електроланцюзі при аварійній ситуації.
 
Звичайно, модульні автомати можна включати і вимикати «вручну».  Для цього кожен модульний автомат має звичайний механічний вмикач, який дозволяє провести оперативне включення або виключення в залежності від необхідності і ситуації.

 

Купить 3- модульный автомат новой серии SZ ABB (Германия) предлагает интернет-магазин ELMAR в Украине

На фото: 3 модульний автомат нової серії SZ ABB (Німеччина).  За матеріалами Каталогу АББ.
 

Переваги модульних автоматів

Перевагою модульних автоматів є їх універсальність для монтажу на дин рейку, компактність в розмірах, однаковим принципом спрацьовування і гасіння електричної дуги при розриві контактів, простотою монтажу та експлуатації, відсутністю необхідності обслуговування.  З огляду на їх повсякденний величезний попит модульні автомати випускаються сотнями тисяч, що відповідно впливає на собівартість модульного автомата на прилавку магазина для кінцевого споживача.  Чим більше виробляють - тим нижче ціна модульного автомата.
 
Таку тенденцію легко простежити взявши за приклад всього два номінальних значення по струму 6А і 16А.  Звичайно, модульний автомат 16А більш використовуваний, ніж 6А.  Відповідно і ціна на модульні автомати 16А у всіх брендах завжди нижче 6А.
 

Недоліки модульних автоматів

До недоліків модульних автоматів можна віднести хіба тільки обмеженість струмовими характеристиками до 125 А і то не у всіх брендах.  Загальноприйняті номінальні значення лінійки модульних автоматів обмежуються максимальним значенням настройки теплового розчеплювача 63 А. Така ж обмеженість існує і в стійкості до максимальному току КЗ.  Найбільш популярними для побутової сфери - це модульні автомати на 4,5 кА і 6 кА.  А ось 10кА вже відносять до промислового використання.

Купить 3- модульный автомат 125 А серии HLF HAGER предлагает интернет-магазин ELMAR в Украине

На фото: 3 модульний автомат 125 А серії HLF HAGER (EC).  За матеріалами Каталогу HAGER.
 

Модульні автомати і криві спрацьовування

Кожен модульний автомат має крім номінального струму спрацювання, максимального обмежує струму КЗ ще й характеристику спрацьовування теплового розчеплювача.  Це зроблено не випадково.  Якщо модульний автомат на 16А, то при включенні в ланцюзі навантаження 16А виникають пускові струми, які в перші частки секунд або секунди, в залежності від виду навантаження, створюють набагато більший струм, але при цьому модульний автомат повинен витримати деякий допустимий час і не відключитися.  Звичайно, для кожної навантаження свої пускові струми і час їх відходу до номінального значення.  Наприклад, лампочка розжарювання і електричний двигун.  Тому і придумали різні криві спрацьовування для всіх типів модульних автоматів: B, C, D, K, Z. Найпопулярнішими є модульні автомати з кривою С. Це вся житлова і комерційна структура електроліній.

На фото: Токо-временная характеристика Кривая С. По материалам Каталога АББ.

На фото: Токо-тимчасова характеристика Крива С. За матеріалами Каталогу АББ.
 
В - трохи менше використовується і тільки для активного навантаження.  Відповідно D - це вже професійно для індуктивних і ємнісних пускових струмів - електродвигун буде прикладом.
 

Як купити модульні автомати

Купити модульні автомати можна з наявності на складі компанії різних брендів і з різними характеристиками.  Для того щоб купити модульні автомати, що значилися у вашій специфікації, необхідно переслати на пошту запит із зазначенням бажаного бренду, і менеджери зроблять вам цінова пропозиція.  Також у нас можна отримати консультацію і дізнатися відгуки електриків по якимось певним модульним автоматам.

Популярні питання про Модульні автомати