• 097 439-6335 Київ
 • Київ, вул. Автопаркова, 7 (М. Бориспільська)

  Слава Україні! Героям слава! Ми сильні разом! 

₴₴₴ Ціни вказані з ПДВ станом на 23 квіітня 2024 року довідково та можуть бути змінені. >>> Продаємо продукцію гуртовими партіями за безготівковий розрахунок. Мінімальна сума замовлення повинна становити не менше всього 500 ₴ >>> Для кінцевого -  споживача з наявності або з поставкою "на замовлення" тільки якщо для нього буде зручно >>>Чекаємо оновлення ціни на кабель LAPP на травень 2024 року>>>з 01.05.2024 вступає в силу новий Тариф на продукцію Філіпс в Україні

 • Бренд
 • Виробник
 • Сімейство
 • Тип товару
 • Кількість жил
 • Переріз, мм.кв
 • Клас гнучкості
 • Наявність екрану
 • Колір оболонки
 • Ціна
   – 
  • 0₴
  • 452.3₴

Негорючий кабель і вогнестійкий кабель: для чого використовується

Негорючий кабель часто називають вогнестійким кабелем . Внесемо ясність, адже негорючий кабель (Кабель, який не підтримує горіння ) - це група кабелів розроблених, щоб протистояти поширенню вогню в нову область. Вогнестійкий кабель , на відміну від негорючих кабелів , призначений для підтримки цілісності ланцюга і повинен продовжувати працювати протягом певного періоду часу за певних умов, зокрема умовах пожежі і відкритого вогню. Без всякого сумніву, обидва типи кабелю, і негорючий , і вогнестійкий грають важливу роль в збереженні цілісності навколишнього простору і промислової середовища під час пожежі і підвищенні шансів на порятунок і виживання людини. Можна сказати, що вогнестійкий кабель є більш досконалою версією негорючого кабелю , але не навпаки.

Негорючий кабель

Негорючий кабель застосовується повсюдно. Власне, сама по собі ПВХ-оболонка кабелю є негорючою в певних умовах. Мається на увазі, що ПВХ не поширює вогонь і сама загасає. Але враховуючи складності та різновиди прокладки, негорючий кабель є недостатнім для безлічі видів експлуатації кабельних мереж.

Для посилення негорючих властивостей кабелю, не підтримує горіння для його виробництва, застосовують ряд спеціальних добавок та інші композитні суміші для кабельного пластикату. Таким чином, виходить сімейство негорючих кабелів кожен з яких має свої індивідуальні розширені властивості. Для таких кабелів просто не поширювати горіння уздовж кабелю є обов'язковим, але не основним умовою. З'являються такі властивості, як не виділяти дим при горінні, не виділяти галогени та інші шкідливі речовини, які виникають при горінні простого ПВХ.

Типові області застосування негорючого кабелю і вогнестійкого кабелю включають громадські будівлі від шкіл до лікарень, підземні та наземні залізничні станції, торговельні та розважальні центри, а також морські судна і небезпечні середовища, такі як нафтогазові платформи. Повний спектр негорючих і вогнестійких кабелів для відповідності останнім стандартів і кодексів, що охоплює виявлення пожежі, системи сигналізації, аварійного освітлення або інші життєво важливі джерела живлення налічує багато лоти і артикули.

Що таке вогнестійкі кабелі

Визначення пожежо -resistive або пожежо - номінальний кабель є кабелем, який забезпечить безперервну роботу при контакті з вогнем. Цей негорючий кабель зазвичай відомий, як кабель цілісності ланцюга (CI) кабель і 2-годинний пожежної номінальності, тобто протягом двох годин кабель незалежно від пожежі і наявності відкритого вогню в зоні повинен продовжувати виконувати свої функції. Такий вогнестійкий кабель, як правило, має ізоляцію з мінеральним наповненням (MI) і забезпечує цю додаткову захист протягом десятиліть. У найменуванні вогнестійкий кабель має абревіатуру Е30, Е60, Е90 і Е120, що означає час збереження вогнестійким кабелем своїх технічних характеристик у найжорсткіших умовах відкритого полум'я.

Є кабель ПВХ вогнестійким?

Кабель ПВХ зазвичай використовується для горизонтальних трас від центру електропроводки. Використовується ПВХ негорючий кабель для вертикальних проходів між поверхами - але тільки якщо в будинку встановлена Автономна система вентиляції, що проходить через воздуховод. Кабель LSH використовується між поверхами будівлі. Цей негорючий кабель має особливе полум'я-сповільнює покриття.

Що таке кабель LSF?

Негорючий кабель LSF, у разі передачі даних, сигнальних і контрольних кабелів, виготовлені з модифікованої версії ПВХ і раніше, можуть виділяти великі кількості чорного диму і газоподібного хлористого водню при горінні. Кабелі LSHF - це той негорючий кабель, який при впливі вогню виділяє не більше 0,5% хлористого водню.

Пожежний негорючий кабель

Як вже зазначалося, для уповільнення або навіть недопущення розповсюдження вогню вздовж кабельної траси для ізоляційної оболонки та ізоляції жив негорючого кабелю застосовують спеціально розроблені вогнезахисні склади. Ці склади спеціально розроблені заводами спільно з випробувальними пожежними центрами для використання негорючого кабелю в пожежних ситуаціях.

Переходячи до вогнестійким кабелях (FR) можна сказати, що цей вид негорючого кабелю призначений безпосередньо для підтримки цілісності ланцюга життєво важливих аварійних служб під час пожежі. Це і є основна відмінність вогнестійкого кабелю-FR від звичайного негорючого кабелю НГ.

Наступним важливим вимогою для негорючих і вогнестійких кабелів є важливість виділення мінімальної кількості диму і супутніх при горінні шкідливих речовин.  Негорючий кабель-LSF буде горіти з великим уповільненням і з виділенням невеликої кількості диму в порівнянні зі стандартним ПВХ-негорючими кабелями. При цьому, такий негорючий кабель-LSF при горінні цілком можливо буде виділяти пари, які можуть містити галогени. Його наступним еволюційним кроком є негорючий кабель, який має викид галогенів з низьким вмістом диму LSZH - при горінні виділяє дуже мало диму і пари (у порівнянні зі стандартним ПВХ пари не містять галогенів). Сама абревіатура LSOH (Low Smoke 0 Halogen) або еквівалент LSZH (Low Smoke Zero Halogen) вже несе в назві основна захисна властивість кабельної ізоляції негорючого кабелю.

З-за відносно низької вартості, вогнезахисні кабелі широко використовуються в якості вогнестійких кабелів. Вогнестійкі кабелі часто використовуються для підтримки цілісності ланцюга таких життєво важливих систем безпеки життя, як служби пожежної сигналізації і придушення пожеж. Кабелі в оболонці з низьким димовиделеніе і нульовим вмістом галогенів при нагріванні, дії інфрачервоного випромінювання або відкритого вогню НЕ ВИДІЛЯЮТЬ галогеновмісткі продукти горіння, які становлять загрозу життю та здоров'ю людей, а також при взаємодії з вологою, утворюють кислоти і агресивні сполуки, які руйнують обладнання.

На об'єктах з масовим присутністю людей або з встановленим дорогим обладнанням застосування кабелів в оболонці LSOH або LSZH є обов'язковою вимогою

Який негорючий кабель пропонує купити ELMAR

ELMAR пропонує купити негорючий кабель різних типів і модифікацій. В першу чергу, негорючий кабель вітчизняного виробництва типу ВВГнг, ВВГнг-LS. Також в нашому асортименті можна підібрати негорючий кабель німецького виробництва заводу ЛАПП. Ці типи негорючого кабелю не містять галогенів і застосовуються у всіх типах громадських будівель і приміщень починаючи від торгових центрів, лікарень і закінчуючи аеропортом, вокзалом й інше.

Купити негорючий кабель можна в будь-якій необхідній кількості для проекту від п'яти метрів. Строки поставки негорючих кабелів узгоджується з кожної специфікації окремо. Ціна на негорючий кабель для проектів також узгоджується індивідуально.

Популярні питання про Негорючий кабель